لینک های دسترسی

Breaking News

کمپیوترکار بریتانیایی، علیه داعش در سوریه تفنگ برداشت


شورشیان سوری که از حمایت ایالات متحده برخوردار اند، در شهر رقه در مقابل گروه دولت اسلامی یا داعش به پیشرفت هایی دست یافته اند. در شهر رقه شورشیان سوری مخالف حکومت بشار الاسد را، یک نشانزن بریتانیایی نیز همراهی میکند.

واحدهای حفاظت از مردم یا YPG، شورشیان کرد استند که ستون فقرات نیروهای دموکراتیک سوریه را تشکیل می دهند. جک هولمز، یکی از نشان زنان بریتانیایی است که در بخش تکنالوژی کار می کند، به سوریه رفت و در جنگ علیه گروه داعش همراه با آنها به مبارزه پرداخت.

هولمز میگوید پیش از رفتن به سوریه، مانند دیگران یک زندگی عادی داشت و کمپیوتر ها را ترمیم میکرد. او می افزاید که "بعد تصمیم گرفتم تا در سوریه به وای پی جی ملحق شوم و با شرارت مبارزه کنم."

هولمز، دراوایل ماه اگست، تقریبا یک سال پس از ترک خانه اش، با سکای نیوز بریتانیا درباره واقعیت مبارزه با افراط گرایان در رقه صحبت کرد و گفت: "هر باری که ما گروه نشانزنان بیرون میرفتیم، در محاربه با گروه داعش در پنجاه متری تا پنجصد متری آنان قرار می گرفتیم."

هولمز توضیح داد که نبرد برای رقه خیلی سخت بود و گفت که شورشیان در همه جا بودند که در سنگر مستحکم مرکزی خود پنهان شده اند.

درهمین حال یک گروه ناظر جنگ در سوریه گفت که یک عملیات نیروهای کماندو توسط جت ها و هلیکوپتر های جنگی روسی به روز یکشنبه، ۲۵ عضو گروه داعش را در بخش مرکزی سوریه کشته است.

اردوی سوریه تحت حمایت روسیه، یک ماه است که مجبوربه بازپس گیری منطقه وسیعی از صحرا است از مرکز کشور تا به مرزهای عراق و اردن امتداد دارد.

یک گروه نظارت حقوق بشر در سوریه گفته است که به روز شنبه، نیز بیست و پنج عضو داعش کشته و تعدادی هم حین عملیات کماندو توسط نیروهای رژیم سوریه به حمایت جنگنده های روسی درشمال شرق ولایت حمص زخمی شدند.

XS
SM
MD
LG