لینک های دسترسی

Breaking News

ملل متحد: کودکان کمتر از یکساله در میان قربانیان خشونت های جنسی اند


سر منشی ملل متحد گفته است که تندروان داعش، القاعده و بوکو حرام نیز دست به خشونت های جنسی زده اند

سرمنشی ملل متحد می گوید که ۴۶ گروه متخاصم به شمول گروه های دهشت افگن و نظامیان حکومتی به ارتکاب تجاوز جنسی و سایر خشونت های جنسی مظنون استند.

انتونیو گوتیرش، سرمنشی ملل متحد، گفته است که برخی از این گروه با گروه های دهشت افگن مانند دولت اسلامی یا داعش و القاعده ارتباط دارند و این گونه خشونت ها در نه کشور درگیر منازعه صورت گرفته است.

در فهرست که نا وقت پنجشنبه نشر شد، آمده است که در پهلوی گروه های مخالف و شورشی، نظامیان حکومتی و پولیس نیز در این گونه خشونت های جنسی در کانگو، سومالیا، و سودان جنوبی دخیل بوده اند.

در فهرست ملل متحد، گروه بوکو حرام که در نایجریا و کشور های همسایه آن کشور فعالیت دارد، نیز دخیل است.

در گزارش ملل متحد همچنین آمده است که خشونت های جنسی به مثابۀ یک تکتیک جنگ در سال ۲۰۱۶ به طور گسترده مورد استفاده قرار گرفته است. بر اساس این گزارش، تجاوز جنسی توسط گروه های متخاصم به طور گسترده انجام شده و در برخی موارد، پس از تجاوز جنسی سایر جرایم نیز ارتکاب یافته است که شامل کشتار، چپاول و بی جا سازی مردم می گردد.

آقای گوتیرش گفته است که در اکثر موارد خشونت های جنسی توسط این گروه ها بر اقوام و مردم صورت گرفته است که از لحاظ قومی، مذهبی و سیاسی با گروه های خشونگر، مخالف اند.

سرمنشی ملل متحد همچنین گفته است که خشونت های جنسی در شهر ها نیز حین تلاشی خانه ها، عملیات در ساحات مسکونی و پوسته های امنیتی، صورت گرفته است.

در گزارش ملل متحد به صورت اخص از ۱۳ گروه شورشی، قوای نظامی و پولیس در کانگو نام گرفته است که دست به خشونت های جنسی زده اند.

در این گزارش آمده است که در سال ۲۰۱۶ میلادی، قوای حافظ صلح آن سازمان ۵۱۴ قضیۀ خشونت های جنسی را در کانگو تایید کرده است که قربانیان آن شامل ۳۴۰ زن، ۱۷۰ دختر، سه مرد و یک پسر می گردد.

در عین مدت زمان، ادارۀ نفوس ملل متحد گزارش داده است که ۲۵۹۳ قضیۀ خشونت های جنسی در ولایات متاثر از آن کشور در کانگو ثبت شده است.

در سودان جنوبی، کشوریکه از سال ۲۰۱۳ میلادی به این سو در گیر منازعه است، ۵۷۷ قضیه خشونت جنسی ثبت شده است که شامل تجاوز جنسی به شمول تجاوز جنسی گروهی و بردگی جنسی می گردد.

از جملۀ قربانیان جنسی، ۵۷ دختر کوچک است که سن شان کمتر از ۱۰ بوده است و حتی "دو تن این دختران سن شان کمتر از یکسال بوده است" شامل قربانیان می باشند.

گزارش ملل متحد گفته است که خشونت های جنسی به گونۀ هشدار دهندۀ افزایش یافته است.

در این گزارش آمده است که قوای حافظ صلح ملل متحد در جمهوری افریقای مرکزی، ۱۷۹ قضیۀ خشونت های جنسی را در سال ۲۰۱۶ ثبت کرده است که اکثر این خشونت ها توسط گروه های که برای قدرت در گیر جنگ استند و قوای موسوم به "ارتش مقاومت خدا" صورت گرفته است.

این خشونت ها شامل ۱۵۱ تجاوز جنسی به شمول ۵۴ مورد تجاوز جنسی گروهی، شش مورد ازدواج اجباری و چهار مورد بردگی جنسی می گردد.

در این گزارش همچنین آمده است که قربانیان خشونت های جنسی شامل ۹۲ زن، ۸۶ دختر و یک پسر است. اما ظن آن می رود که موارد خشونت جنسی بیشتر از آنچه است که تا حال گزارش شده است.

XS
SM
MD
LG