لینک های دسترسی

Breaking News

خواست ملل متحد از امریکا و مکسیکو برای حمایت از حقوق پناهجویان


کمیشنر عالی ملل متحد در امور پناهندگان از ایالات متحده و سایر کشور های ثروتمند جهان خواستار اقدامات بیشتر برای اسکان مجدد مهاجران و پناهجویان شد.

فلیپو گراندی روز جمعه گفت که ملل متحد باید روی رهبری ایالات متحده در حفاظت از پناهجویان حساب کند.

آقای گراندی افزود: "مهاجرت اجباری مشکل مردمان فقیر بوده نه از مردمان ثروتمند. اما مردمان ثروتمند باید اقدامات بیشتر را برای شریک شدن در این مسؤولیت انجام بدهند."

کمیشنر عالی ملل متحد در امور پناهندگان که از شهر مکسیکو، پایتخت مکسیکو بازدید کرد همچنین از مقام های آن کشور خواستار اقدامات بیشتر برای حفاظت از متقاضیان پناهندگی شد.

سالانه هزاران نفر از گواتیمالا، السلوادور و هندوراس که فقیرترین و پر خشونت ترین کشور های منطقه شمرده می شوند، برای جستجوی یک زندگی بهتر به ایالات متحده و یا مکسیکو مهاجرت می کنند.

اکنون این مسیر مهاجرت با افزایش موارد اختطاف، اخاذی و لت و کوب مهاجران توسط گروه های جنایتکار خطرناکتر از پیش شده است.

بر اساس ارقام ارایه شده از سوی ملل متحد، در سال گذشته حدود هشت هزار نفر در مکسیکو تقاضای پناهندگی کرد.

اداره مهاجرت مکسیکو می گوید که میزان درخواست برای پناهندگی در آن کشور از ماه نومبر ۲۰۱۶ تا مارچ ۲۰۱۵ حدود ۱۵۰ در صد افزایش یافته است.

کمیشنر عالی ملل متحد در امور پناهندگان گفت که این افزایش نمایانگر دلایل فرار مهاجران از کشور های شان، مثلاً "خشونت های باور نکردنی علیه غیر نظامیان" در هندوراس و السلوادور می باشد.

او افزود که در صورت سخت تر شدن سیاست های مهاجرت در ایالات متحده، ممکن شمار مهاجران و پناهجویان در مکسیکو بیشتر افزایش یابد.

XS
SM
MD
LG