لینک های دسترسی

Breaking News

یوناما گزارش تلفات حملۀ کندز را نشر کرد


یکی از زخمی شدگان حملۀ هوایی دشت ارچی که در یک شفاخانه در کندز درمان شد

در حملات هوایی بر ولسوالی دشت ارچی ولایت کندز که به تاریخ ۲ اپریل ۲۰۱۸ "اجتماع سران طالبان" را هدف گرفت، ۳۶ نفر کشته و ۷۱ نفر زخمی شده است.

هیات معاونت ملل متحد برای افغانستان یا یوناما روز دوشنبه (۷ اپریل) گزارش داد که ۳۰ تن از کشته شدگان و ۵۱ نفر از زخمیان این رویداد کودکان بوده اند.

یوناما همچنین گفته است که نمی تواند تایید کند که آیا کشته و زخمی شدگان این رویداد همه غیرنظامی بودند یا هم اعضای گروه طالبان.

گزارش یوناما همچنان حاکی است که "معلومات معتبر اضافی" در دست است که نشاندهندۀ ارقام بلندتر تلفات در این حملات می باشد.

گزارش یوناما بر اساس مصاحبه با بیش از ۹۰ نفر از آسیب دیدگان و شاهدان عینی این رویداد، مقام‌های دولتی، کارمندان صحی، اجتماعات بزرگ مشورتی در شهر کندز و گزارش‌های هیات حقیقت یاب که به محل دسترسی داشتند، تهیه شده است.

یوناما گزارش داده است "حکومت طی حملۀ هوایی که رهبران بلند پایه طالبان موجود در ساحه را هدف قرار داده است، از راکت ها و ماشین دارهای ثقیل برای شلیک به محل یک گردهمایی مذهبی و اطراف آن استفاده نموده" است.

حکومت افغانستان پس از این حمله که واکنش‌های زیادی را بر انگیخت، ویدیویی را نشر کرد که جریان گردهمایی طالبان را در زیر پرچم آن گروه در ساحۀ حمله نشان می‌داد.

مقام‌های افغان همچنان نام آن عده فرماندهان و رهبران طالبان را نشر کرد که در این حمله کشته شده بودند و به گفتۀ مقام‌ها شماری از این افراد طالبان از شورای کویته برای شرکت در این نشست حضور یافته بودند.

XS
SM
MD
LG