لینک های دسترسی

Breaking News

افغانستان ماۀ گذشته شاهد بیشترین حملات امریکا بود


مقامات امریکایی گفته اند که در ماۀ اپریل امسال، ۴٦٠ حمله هوایی و راکتی، بالای شورشیان در افغانستان انجام یافته است

نیروهای امریکایی در ماۀ اپریل امسال، بیشترین حملات هوایی و راکتی را علیۀ شورشیان در افغانستان انجام داده اند.

مقامات امریکایی گفته اند که در ماۀ اپریل امسال، ۴٦٠ حمله هوایی و راکتی، بالای شورشیان در افغانستان انجام یافته است.

پس از سال ٢٠١٢، که نزدیک به ٨٠ هزار سرباز امرکایی در افغانستان حضور داشت،این بلندترین رقم حملات نیروهای امریکایی در یک ماه میباشد.

یک سخنگوی نیروهای امریکایی در افغانستان ‎گفته است، این حملات بیشتر برای سرکوب گروۀ شورشی داعش صورت گرفته ‎است. شمار این حملات اضافه ‌تر از دو چند حملاتِ ماه مارچ امسال است. تعداد این حملات در ماۀ مارچ گذشته به ٢٠٣ مورد میرسید.

در یک گزارش نشر شده از سوی خبرگزاری رویترز آمده است که به‌ طور مقایسه‌ یی، تعداد حملات هوایی و راکتی ماه اپریل امسال از سوی نیروهای امریکایی در مقایسه با ماۀ اپریل سال گذشته، هفت مرتبه افزایش یافته‎ است.

اردوی امریکا یک ماه پیش با بزرگترین بمب غیر هسته ‌یی که به نام مادر تمام بمب‎ها معرفی شده، گروه داعش را در شرق افغانستان هدف قرار داد.

شمار حملات نیروهای امریکایی در افغانستان در حالی افزایش یافته است که انتظار میرود دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده، ستراتیژی جدی نظامی اش را برای افغانستان به زودی اعلام کند.

وزارت دفاع امریکا در پلان دارد که بر اساس ستراتیژی جدید نظامی اش و برای شکستاندن بن بست طولانی در برابر طالبان،حدود سه الی پنج هزار سرباز اضافی را به افغانستان بفرستد.

تعداد فعلی سربازان امریکایی در افغانستان، به ٨۴٠٠ تن میرسد و اضافه بر آن بیش از ٦٠٠٠ نیروهای ناتو که مشغول آموزش و مشوره دهی به سربازان افغان اند، در افغانستان حضور دارند.

XS
SM
MD
LG