لینک های دسترسی

Breaking News

سفیر امریکا در ملل متحد خواستار اقدام جدی برضد ایران و حزب الله شد


نیکی هیلی میگوید ایران و حزب الله امنیت منطقه را تهدید میکنند

نیکی هیلی سفیر ایالات متحده امریکا در ملل متحد میگوید ایالات متحده علیه خطر فزاینده گروه ملیشه ای نیابتی ایران اقدام خواهد کرد.

نیکی هیلی گفت ملل متحد توجه خودرا به ایران و گروه نیابتی اش حزب الله زیاد خواهد کرد.

خانم هیلی که در نشست روز پنجشنبه شورای امنیت سازمان ملل متحد در مورد شرق میانه به خصوص در مورد موضوع فسلطین – اسرائیل صحبت میکرد گفت" باید از سران مجرمین آغازکنیم که همانا ایران و گروه حزب الله است".

نامبرده افزود این دو از طریق فعالیت های تروریستی امنیت منطقه را مختل میسازد" آنان از بشارالاسد حمایت میکنند ودر کنار نیروهای او میجنگند که از اثر آن هزران فرد ملکی کشته شده و میلیون ها تن دیگر آواره شده اند. آنان در عراق به ملیشه های قاتل آموزش میدهند و در یمن به شورشیان حوثی اسلحه میفرستند".

سفیر ایالات متحده در ملل متحد همچنان گفت واشنگتن در قبال این کارهای ایران بی تفاوت نه خواهد ماند" ایران تاهنوز به حیث حامی گروه های تروریستی شناخته میشود و به خاطر تلاش های آن برای ناامنی در منطقه و حمایت از گروه های تروریستی ما تمامی تحریمات وضع شده علیه ایران را همین طور نافذ خواهیم گزاشت".

وی از ملل متحد به علت توجه کم به این موضوع انتقاد کرد" امریکا در این مورد کم توجهی نه خواهد کرد. ما در مورد ایران و حزب الله آشکارا صحبت خواهیم کرد و برضد کار های غیر قانونی آن اقدام خواهیم کرد".

اظهارات نامبرده همزمان با این اظهارات رئیس جمهور ترمپ صورت میگرد، که میگوید توافق اتومی با ایران یک توافق بد بود و تهران آنرا عملی نه کرد.

قبل از این ریکس تیلرسن وزیرخارجه امریکا گفته بود که تهران به تعهدات توافق عمل کرده ولی این توافق ایران را از غنی کردن برنامه اتومی مانع نه شده است.

این درحالیست، که امریکا در ماه فبروری سال روان بالای ۲۵ فرد ونهاد های ایرانی که در برنامه آزمایش راکت های بالستیک و یاهم سپاه پاسداران همکاری کرده بودند، تحریمات جدید وضع کرد.

XS
SM
MD
LG