لینک های دسترسی

Breaking News

یک محکمۀ دیگر امریکا نیز علیه فرمان مهاجرت ترمپ رای داد


آرشیف: مظاهرۀ مردم در ایالت واشنگتن علیه فرمان منع دخول مهاجران از شش کشور عمدتاً مسلمان نشین به امریکا

یک محکمۀ دیگر ایالات متحده نیز برای توقف فرمان اجرایی رئیس جمهور ترمپ در مورد محدودیت سفر از شش کشور عمدتاً مسلمان نشین به امریکا، رای داد.

محکمۀ استیناف سانفرانسیسکو، روز دوشنبه به اتفاق آرا علیه فرمان رئیس جمهور رای داده اذعان داشت که دونالدترمپ زمانی از صلاحیت خود پا فراتر نهاد که به تاریخ دوم ماه مارچ فرمان اجرایی را به منظور "حراست کشور از دخول دهشت افگنان خارجی به ایالات متحده امریکا" صادر کرد.

یک گروه سه نفری قضات گفتند، در حالیکه قانون مهاجرت و تابعیت (آی ان ای) به رئیس جمهور قدرت گسترده و وسیعی می دهد تا دخول افراد به ایالات متحده و حراست از امنیت این کشور را کنترول کند، اما "مهاجرت، حتی برای رئیس جمهور، در حیطۀ صلاحیت یک نفر نمی باشد."

تصمیم روز دوشنبۀ محکمۀ سانفرانسیسکوی ایالت کالیفورنیا، منعکس کنندۀ حکم محکمۀ استیناف ۴ شهر ریجماند ویرجینیا بود که به تاریخ ۲۵ مارچ بخش های از فرمان رئیس جمهور ترمپ را ملغا قرار داد.

استدلال های بسیار متفاوت

محکمۀ 4 واقع در ایالت ویرجینیا عمدتاً روی اظهارات و تویت های رئیس جمهور متمرکز بود که نشاندهندۀ فرمان وی روی ممانعت مسلمانان بود، چیزی که دونالدترمپ در جریان مبارزات انتخاباتی خود از آن دفاع کرده بود.

اما محکمۀ سانفرانسیسکو به طور گسترده تر در بخش مهاجرت متمرکز بوده و فرمان رئیس جمهور را توجیه ناکافی برای حمایت از منع سفر به ایالات متحده عنوان می کند.

قاضی محکمۀ سانفرانسیسکو نگاشته است "با لغو دخول بیش از ۱۸۰ میلیون نفر از شش کشور جهان، لغو دخول تمام پناهجویان و کاهش پذیرش پناهجویان از ۱۱۰ هزار به ۵۰ هزار نفر در سال مالی ۲۰۱۷، رئیس جمهور پیش شرط های اساسی اعمال قدرت خود را برآورده نساخته است. رئیس جمهور باید یافته های کافی داشته باشد که نشان دهد دخول این گروه مردم در مغایرت با منافع ایالات متحده قرار دارد."

حکم محکمۀ سانفرانسیسکو در حالی صادر می گردد که ادارۀ به رهبری دونالدترمپ در لغو حکم محکمۀ استیناف ویرجینا، درب محکمۀ عالی ایالات متحده را کوبیده و خواهان رفع فوری منع فرامین رئیس جمهور در خصوص ورود مهاجران به ایالات متحده شده است.

لغو فرمان منع ورود مهاجران به ایالات متحده که محکمۀ استیناف سانفرانسیسکو آن را هدف قرار داد، دومین تلاش ادارۀ آقای ترمپ در خصوص منع ورود مهاجران از شش کشور عمدتاً مسلمان نشین به ایالات متحده می باشد.

XS
SM
MD
LG