لینک های دسترسی

Breaking News

افت میزان تولدات در امریکا برای چهارمین سال پیهم


آخرین آمار تولدات در ایالات متحدۀ امریکا نشان می‌دهد که کاهش میزان تولدات در سال ۲۰۱۸ در بیش از سه دهۀ گذشته بی پیشینه بوده است.

مرکز ملی وقایه و کنترول امراض ایالات متحده گفته است که در سال ۲۰۱۸ تولدات در مقایسه با یک سال پیش دو درصد کاهش یافته است. در سال ۲۰۱۸ میلادی سه میلیون و ۷۹۱ هزار و ۷۱۲ تولد در ایالات متحده ثبت شده است.

میزان باروری زنان ۱۵ تا ۴۴ ساله در امریکا نیز در سال ۲۰۱۸ کاهش داشته است.

مرکز وقایه و کنترول امراض امریکا گفته است که برای رشد متناسب جمعیت، میزان باروری زنان باید ۲۱۰۰ تولد در ۱۰۰۰ زن باشد؛ به این معنا که هر زن باید دو فرزند داشته باشد تا جاگزین پدران و مادران شان شوند.

همچنین، بر اساس یافته‌های جدید، زنان امریکایی منتظر مانده و در سنین بالاتر فرزند به دنیا می‌آورند. یافته‌ها نشان داده است که میزان بارداری زنان ۲۰ تا ۳۰ سالۀ امریکایی کاهش و بین زنان ۳۵ تا ۴۴ ساله افزایش یافته است.

در سال ۲۰۱۸، تولدات در بین مادران زیر سن امریکایی و نیز مادرانی که تنباکو مصرف می‌کنند در مقایسه با سال‌های قبل کاهش یافته است.

مرکز وقایه و کنترول امراض امریکا همچنین یافته است که شمار کمتر مادران در امریکا تولد توسط عملیات سزارین را ترجیح داده و در سال ۲۰۱۸ تنها ۳۲ درصد نوزادان توسط این عملیات به دنیا آمده اند.

XS
SM
MD
LG