لینک های دسترسی

Breaking News

اعزام هزاران سرباز امریکایی برای مقابله با ایبولا در افریقا


باراک اوباما رئیس جمهور ایالات متحده امریکا روز سه شنبه اعزام هزاران سرباز را به منظور حمایت از خدمات صحی در غرب افریقا تایید کرد. حدود ۲۵۰۰ نفر از اثر شیوع ویروس ایبولا در آن منطقه جان باخته است.

آقای اوباما، بعد از شنیدن گزارش متخصصین صحی در دفتر مرکزی مراکز کنترول بیماری در شهر آتلانتا گفت که اردوی امریکا در بهترین وضعیت برای اعزام واکنش بین المللی می باشد.

آقای اوباما گفت "ما برای رهبری[کمک به بحران ایبولا] آماده استیم تا انواع ظرفیت هایی را که امریکا دارد تامین کنیم، و برای بسیج کردن جهان در راهی که تنها امریکا آن را می تواند انجام دهد، آماده استیم."

آقای اوباما گفت، درحالی که سیستم های صحی در سیرالئون، گینه و لایبریا نزدیک سقوط است، اردوی ایالات متحده به طور مستقیم بیماران ایبولا زده را مراقبت نمی کند، بلکه ما کارگران مراقبت صحی را آموزش می دهیم، و ۱۷ مرکز مراقبت صحی ۱۰۰ بستره که برای تداوی قربانیان بیشتر لازم است، می سازیم.

سربازان امریکایی، که در شهر مونروویای لایبریا مستقر خواهند شد، همچنین تسهیلات را برای رساندن تدارکات سریعتر به منطقه فراهم خواهد کرد.

آقای اوباما گفت که واکنش سریع تر از جامعه بین المللی برای مهار شیوع این بیماری و بدور نگه داشتن کشورهای غرب افریقا از یک نابسامانی سیاسی مهم است.

ایالات متحده تا اکنون، ۱۷۵ میلیون دالر را برای جلوگیری از شیوع ویروس ایبولا کمک کرده است و اداره باراک اوباما از کانگرس بودجه بیشتر را برای ادامه مساعی مهار این بیماری برای مدت شش ماه تقاضا کرده است.

XS
SM
MD
LG