لینک های دسترسی

Breaking News

تعهد وزیر دفاع امریکا برای تقویت روابط با مصر


السیسی و متیس درباره همکاری نظامی و امنیتی بین دو کشور و راه های پیشبرد و تقویت آن مذاکره و تبادل نظر کردند.

در حالیکه مصر با افزایش افراط گرایی دست و پنجه نرم مینماید، جیم متیس وزیر دفاع ایالات متحده میگوید با همتای مصری اش روی تجدید شراکت امنیتی بین دو کشورموافقه نموده اند.

متیس بعد از دیدارش از مصر، هنگام مواصلت به اسراییل گفت " در من با بسیار بسیار اعتماد مصر را ترک گفته ام". متیس هنگام مذاکراتش در مصر گفت وی باعبدالفتاح السیسی رئیس جمهور مصر و صدقی صبحی وزیر دفاع آنکشور در مورد مبارزه با دهشت افگنی و تأمین امنیت سرحدات در وضعیت بسیار حساس و مغلق بحث نمودند.

دفترریاست جمهوری مصر در بیانیه‌ یی اظهار داشت که السیسی و متیس در ملاقات شان درباره همکاری نظامی و امنیتی بین دو کشور و راه های پیشبرد و تقویت آن مذاکره و تبادل نظر کردند. جیم متیس نیز بر تعهد امریکا برای تقویت روابط دوجانبه و گسترش همکاری تاکید کرد.

وزیر دفاع مصر گفت قاهره و واشنگتن روابط دیرینه نظامی دارند و دو کشور از توانایی‌های یکدیگر واقف هستند. وزیر دفاع امریکا هم ضمن اشاره به نقش کلیدی مصر در شرق میانه، از تلاش‌های قاهره در مبارزه علیه دهشت افگنیتقدیر کرد.

عبدالفتاح السیسی اخیرأ با دانالد ترمپ رئیس جمهور ایالات متحده در واشنگتن ملاقات داشت. ترمپ بر تعهد همکاری و کمک به مصر که سالانه یک میلیارد و سیصد میلیون دالر کمک نظامی از امریکا دریافت می‌کند، تاکید ورزید.

بارک اوباما رئیس جمهور سابق ایالت متحده در واکنش به تصمیم السیسی در سرکوبی طرفداران محمد مرسی رئیس جمهور قبلی مصر و اعضای اخوان المسلمین، کمک های نظامی را به مصر موقتأ به حالت تعلیق در آورده بود.

XS
SM
MD
LG