لینک های دسترسی

Breaking News

انصراف یکتن از نامزدان انتخاباتی ریاست جمهوری ایالات متحده


میشل باکمن یکی از نامزدان جمهوریخواه انتخابات ریاست جمهوری

تازه ترین خبری که در دسترس قرار گرفته است حاکی از انصراف میشل باکمن نامزد انتخابات ریاست جمهوری سال 2012 ایالات متحده می باشد. وی که از حزب جمهوری خواهان است به روز چهار شنبه اعلام کرد که مبارزات انتخاباتی اش را خاتمه می دهد.

باکمن که نمایندۀ مردم مینیسوتا می باشد در اوایل روز چهارشنبه بعد از آن که از ادامۀ نامزدی اش در اجتماع حزبی آیووا خبر داد سفر مبارزات انتخاباتی اشرا به ایالت کارولینای جنوبی لغو کرد.

اما مت رامنی پیشگام دیرینۀ مبارزات انتخاباتی این حزب صرف با تفاوت هشت رای نامزد دلخواه این حزب آقای سنتوریم را شکست داد.

مت رامنی طی صحبت با حمایت کنندگانش ضمن ابراز امتنان از حمایت و کمک آنان، خلاصۀ خط مشی انتخاباتی خود را بیان کرد،"برعلاوه سایر کار ها من در مصارف حکومتی کاهش را ایجاد کرده و در نظر خواهم گرفت که مصرف بودجه را چگونه انجام داده و آنرا به چه طریقی توازن نمایم. فکر کنم خیلی زشت خواهد بود تا برای آیندۀ فرزندان ما، هر سال میلیارد ها دالر را از نسلی به نسلی دیگری به مصرف برسانیم بدون اینکه قادر باشیم آنرا بازدهی کنیم. این کار اشتباه بوده و در ادارۀ حکومت من خاتمه خواهد یافت."

انصراف یکتن از نامزدان انتخاباتی ریاست جمهوری ایالات متحده
انصراف یکتن از نامزدان انتخاباتی ریاست جمهوری ایالات متحده

این پیروزی رامنی را در نامزدی انتخابات ریاست جمهوری از حزب جمهوریخواهان نزدیک تر ساخت.

اما برای سنتوریم نتایج انتخابات روز سه شنبه راه را برای زندگی تازه یی در انتخاباتی باز کرد که بسیاری فکر می کردند بعد از اولین مبارزۀ در سطح ملی خاتمه یافته است" شما اولین قدم را در برگشت این کشور به مسیر اصلی آن برداشتید. ما وارد فضای تازه یی شده ایم."

در این حال تیری برانستاد والی آیووا که خود یک جمهوریخواه است می گوید "بعضی مردم با قلب خود رای دادند و بعضی ها با دست خود. اما من فکر می کنم بعضی ها می خواستند پیامی را بفرستند. اما وقتی همۀ حرف ها گفته شده و کار ها انجام پذیرد آنان با هم یکجا خواهند شد."

براک اوباما حمایت کنندگان دموکرات را مخاطب قرار داده بود که در یک اجتماع حزبی دمکرات ها در ایالت آیووا گرد هم آمده بودند.

دیبی واسرمن شولتس نمایندۀ ایالت فلوریدا که ریاست کمیتۀ ملی دموکرات ها را به عهده دارد به خبرنگاران گفت رئیس جمهور اوباما آماده است با هر کدام از نامزدان جمهوریخواه که پروسۀ نامزدی را برنده شود مبارزه کند.

در عین حال دموکرات ها از نتیجۀ انتخابات استقبال کرده تاکید ورزیدند که آنان از بی زرق و برق بودن و دو دسته شدن جمهوریخواهان را درک کرده اند.

XS
SM
MD
LG