لینک های دسترسی

Breaking News

رقابت های رقبای برجسته انتخابات ایالات متحده


کاندیدان أحزاب جمهوری خواه ودموکرات به ایالت آیوا شتافته اند تا حمایت رای دهنده گان را جلب کنند.

در آستانۀ این رویداد، کاندیدان أحزاب جمهوری خواه ودموکرات به ایالت آیوا شتافته اند تا حمایت رای دهنده گان را جلب کنند.

در آستانۀ این رویداد، کاندیدان أحزاب جمهوری خواه ودموکرات به ایالت آیوا شتافته اند تا حمایت رای دهنده گان را جلب کنند.

نتایج انتخابات مقدماتی درون حزبی در ایالت های آیوا و نیوهامشایر نشان خواهد داد که کدام یک از کاندیدان، برای شرکت در انتخابات نهایی، کامیاب خواهند شد.

دانلد ترمپ یکې از کاندیدان حزب جمهوریخواه با وجود اظهارت بحث برانگیز، بیانات توهین آمیز و آنچه که بسیاری ها فقدان دانش کافی در مورد امور جاری و اوضاع خارجی می خوانند، هنوز هم میان رقبای جمهوریخواه خود، پیشگام است.

این پیشتازی زمینه را برای خود ستایی اش، که می گوید برگشت ناپذیر است، نیز میسر نموده است.

وی طی سخنرانی اش در یک گرد همایی گفته بود، «حتی اگر میان سرک پنجم شهر نیویارک بیاستم و بر یکی گلوله شلیک کنم، باز هم رأیی را از دست نخواهم داد.»

یکی از دلایل شهرت وی، از آغاز تا کنون، موضع گیری مستحکم و مخالفت شدیدش در مقابل مهاجران غیر قانونی است.

یکې از حامیان وی نظر خود را در مورد کاندید مورد علاقه اش چنین اظهار داشت، «با در نظر داشت اقتصاد کنونی در کشور، ما توان این را نداریم تا شغل های خود را به آنانی بسپاریم که اینجا آمده اند و مایل به طی کردن مراحل قانونی هم نیستند.»

با وجود خود ستایی بیش از حد، دانلد ترمپ این هم را می پذیرد که پیروزي اش در آیوا خیلی ها مهم است. او بر اهمیت موفقیتش در آیوا تاکید ورزید و گفت، «ای مردم، اوقاتِ بحرانیی ست، میخواهم که در ایووا پیروز گردم. من واقعآ خواستار این پیروزی ام.»

تد کروز، سناتور از ایالت تکزاس، پس از ترمپ جایگاه دوم را در جمع کاندیدان جمهوریخواه دارد.
تد کروز، سناتور از ایالت تکزاس، پس از ترمپ جایگاه دوم را در جمع کاندیدان جمهوریخواه دارد.

​تد کروز، سناتور از ایالت تکزاس، پس از ترمپ جایگاه دوم را در جمع کاندیدان جمهوریخواه دارد. رقیبش، اقای ترمپ از وی بیش از ده در صد سبقت دارد ولی امیدوار است که در آیوا باعث تغییر بزرگ در این رقابت گردد.

وی گفت، «اگر ما به مثابۀ یک ملت واحد ایستادگی نماییم، آخرین و بهترین امید برای بشر را باز خواهیم یافت، همان شهر درخشان بر فراز بلندی را که آنرا ایالات متحده امریکا می نامند.»

به نظر می رسد که برنی سندرز، سناتور ایالت ویرمانت و یکې از کاندیدان حزب دیموکرات در این اواخر حمایت زیادی را بدست آورده است.

سندرز در این رقابت با کاندید پیشتاز این حزب، خانم هلری کلنتن، یک برابر و همگام به پیش می رود. وی از حمایت بیش از حد نسل جوان که از سیاست خسته شده است، لذت می برد.

اقای سندرز نفوذ پول را بر سیاست و نابرابری های معاشات را که مې گوید در ایالات متحده رو به افزایش هست، مورد انتقاد قرار داد.

برنی سندرز، سناتور ایالت ویرمانت و یکې از کاندیدان حزب دیموکرات در این اواخر حمایت زیادی را بدست آورده است.
برنی سندرز، سناتور ایالت ویرمانت و یکې از کاندیدان حزب دیموکرات در این اواخر حمایت زیادی را بدست آورده است.

​یکی از حامیانش علت حمایتش را چنین ابراز داشت، «بودجه کمپاین انتخاباتی وی را شرکت های بزرگ نمی دهد. بودجه او توسط اهدا کننده گان خصوصی تامین می شود. منظور من اینست که خانم هلری کلنتن عضؤ حزب دیموکرات است، ولی او نیز، در بازی سهیم است. مصارف اش توسط تعدادی زیادی از این شرکت های بزرگ تآمین گردیده بنابرآن من طرفدارش نیستم.»

گزارش های اخیر از نیویارک حاکیست که احتمال میرود اگر سندرز به عنوان خطر برای خانم کلنتن قد علم کند، شاروال سابق این شهر مایکل بلومبرگ در این رقابت شرکت خواهد ورزید.

این میلیاردر که یکی از پولدار ترین اشخاص در جهان بشمار می رود، می گوید وی مصارف کمپاین خود را خود خواهد پرداخت و در این مرحله حساس شرکت خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG