لینک های دسترسی

Breaking News

امنیت ملی در صدر اجندای مبارزات انتخاباتی امریکا


پس از حملات اخیر دهشت افگنی در پاریس و ایالات کلفورنیا، نگرانی های مردم در مورد امنیت ملی و مبارزه با ترورو افزایش یافته است

نظر سنجی های عامه نشان می دهد که رای دهندگان امریکایی، دهشت افگنی و امنیت ملی را از موارد مهم در مبارزات انتخابات ریاست جمهوری سال ٢٠١٦ در ایالات متحده تلقی می کنند.

بر اساس این نظر سنجی ها، دانالد ترمپ هنوز هم یک چهرۀ برتر در میان کاندیدان جمهوریخواه در این مبارزات به شمار می رود.

نتایج نظر سنجی های اخیر همچنان نشان می دهد که دانالد ترمپ بخاطر موقف گیری اش در برابر دهشت افگنی، نسبت به هر رقیب حزبی دیگراش، حمایت بیشتر رای دهندگان جمهوریخواه را با خود دارد.

دانالد ترمپ می گوید که انتخابات سال آیندۀ ایالات متحده دیگر در مورد عاجز بودن در برابر این مسایل نمی باشد بلکه به می افزاید که این انتخابات در مورد مهارت، زیرکی و جدیت است زیرا در غیر این صورت ایالات متحده با خطر مواجه خواهد شد.

دانالد ترمپ بخاطر موقف گیری اش در برابر دهشت افگنی، حمایت بیشتر رای دهندگان جمهوریخواه را با خود دارد
دانالد ترمپ بخاطر موقف گیری اش در برابر دهشت افگنی، حمایت بیشتر رای دهندگان جمهوریخواه را با خود دارد

اما جب بوش که یکی از رقیبان دانالد ترمپ در این مبارزات می باشد، با شیوۀ موقف گیری آقای ترمپ مخالف بوده و می گوید که در صورت رسیدن به کرسی ریاست جمهوری، این کشور را طور رهبری خواهد کرد که امنیت و مصؤنیت بیشتر را برای امریکایی ها فراهم سازد.

به باور ستوارت روتنبرگ یک تن از تحلیلگران سیاسی، سیاست خارجی و توجه روی دفاع و امنیت ملی می تواند با کاندیدان با تجربه در سیاست خارجی و موضوعات امنیت ملی کمک کند. اما اضافه می کند که یافته های ابتدایی نشان می دهد که این مسایل با کاندیدان پر سروصدا و زورگو به مانند دانالد ترمپ کمک بیشتر کرده است.

تاکیید روی امنیت ممکن با هیلری کلنتن کاندید دموکرات نیز کمک کرده باشد تا از رقیب اش برنی سندرس پیشی گیرد.

خانم کلنتن که خواهان شدت بخشیدن حملات نظامی در برابر جنگجویان گروۀ دولت اسلامی یا داعش می باشد، خط مشی شماری از کاندیدان جمهوریخواه را در این مورد تحت سؤال قرار می دهد.

قرار است کاندیدان هردو حزب با نخستین آزمون واقعی در ماه فبروری در ایالت های اوهایو و نیو همشیر روبرو شوند
قرار است کاندیدان هردو حزب با نخستین آزمون واقعی در ماه فبروری در ایالت های اوهایو و نیو همشیر روبرو شوند

شماری از کاندیدان جمهوریخواه برای از بین بردن گروۀ داعش خواهان بمباردمان فرشی یا یک سره می باشند، اما خانم کلنتن می گوید که این کار قوت آنان را نه بلکه نشان دهندۀ عدم توانایی آنان برای رسیدگی به این مشکل می باشد.

از جانب دیگر برنی سندرس که رقیب دموکرات برای هیلری کلنتن در این مبارزات دانسته می شود نیز تهدیدات ناشی از گروۀ داعش را خاطر نشان ساخته است اما می گوید که ایالات متحده نباید پولیس جهان باشد و نه هم در جنگ خاتمه ناپذیر شرق میانه مداخله کند.

تحلیلگران می گویند که توجه روی دهشت افگنی و امنیت می تواند با خانم کلنتن در میان کاندیدان دموکرات کمک کند اما اضافه می کنند که خانم کلنتن ضرورت دارد تا در انتخابات عمومی خود را از رئیس جمهور اوباما مجزا بسازد.

با وجود پیش بینی ها و نظر سنجی های عامه، قرار است کاندیدان هردو حزب با نخستین آزمون واقعی در ماه فبروری در ایالت های اوهایو و نیو همشیر روبرو شوند.

XS
SM
MD
LG