لینک های دسترسی

Breaking News

تعلیق خدمات عامۀ سفارت امریکا در کابل تمدید شد


سفارت ایالات متحده از شهروندان امریکایی خواسته است که تهدیدات را جدی بگیرند

سفارت ایالات متحدۀ امریکا در کابل به سلسلۀ "تدابیر موقت احتیاطی" روز دو شنبه نیز ارایۀ خدمات عامه را به حالت تعلیق نگهداشت.

پس از حمله بر پایگاه هوایی بگرام – ۱۲ نوامبر – و حمله بر قنسولگری آلمان در شهر مزار شریف – ۱۰ نوامبر – سفارت ایالات متحده در کابل روز یک شنبه اعلان کرد که فعالیت‌های خود را به گونۀ موقت برای بررسی تدابیر احتیاطی، متوقف کرده است.

اعلامیۀ سفارت ایالات متحده در کابل تهدید جدی خشونت، آدم ربایی و گروگانگیری در افغانستان را به شهروندان امریکایی یادهانی کرده و از طرح تندروان به انجام حملات نامشخص بر مکان‌ها و افراد مرتبط با امریکاییان در کابل و سایر بخشهای افغانستان هشدار داده است.​

لویس فینتور سخنگوی سفارت ایالات متحده در کابل به صدای امریکا گفت که سفارت مسدود نشده و فقط ارایۀ خدمات عامه در آن به تعلیق در آمده است. او روشن نساخت که آیا این خدمات روز سه شنبه از سرگرفته خواهد شد یا خیر.

در بخش خدمات عامۀ سفارت ایالات متحده در کابل، امور قونسلی نیز شامل می شودکه سهولت صدور ویزه را برای شهروندان افغان فراهم می کند.

دفاتر حکومتی افغانستان، تاسیسات امریکایی، سفارت‌خانه‌های خارجی، مهمان‌خانه‌های خارجی، رستوان‌ها، هوتل‌ها، میدان‌های هوایی، نهادهای ملکی و مراکز آموزشی در اعلامیۀ سفارت امریکا به عنوان اهداف بالقوۀ تندروان برجسته شده اند.

سفارت ایالات متحدۀ امریکا از شهروندان امریکایی خواسته است تا این تهدیدات را جدی گرفته و احتیاط لازم امنیتی را رویدست گرفته و گشت و گذار قابل پیش بینی در داخل افغانستان پرهیز کنند.

در حملۀ انتحاری روز شنبه در داخل پایگاه نظامی بگرام، چهار شهروند امریکایی به شمول دو نظامی جان هایشان را از دست داد و ۱۵ امریکایی و یک سرباز پولندی زخمی شد. حمله بر قنسولگری آلمان در ولایت بلخ نیز شش کشته و حدود ۱۰۰ زخمی برجاگذاشت.

XS
SM
MD
LG