لینک های دسترسی

Breaking News

جنگ با اسلام نه، جنگ با گمراه سازان اسلام است - اوباما


بارک اوباما رئیس جمهور ایالات متحده امریکا رهبران مدنی و دینی سراسر جهان را به اتحاد برای جنگ بر ضد "وعده های غلط افراطیت" ترغیب کرد.

آقای اوباما از رهبران مدنی و دینی جهان خواست تا هر گونه اندیشه یی را که گروه های "دهشت افگن" از اسلام نمایندگی می کنند، تکذیب کنند.

آقای اوباما این بیانات را در کنفرانسی در خصوص مبارزه با دهشت افگنی در شهر واشنگتن چهار شنبه بیان کرد.

رئیس جمهور اوباما گفت تندروان تلاش می کنند تا خودشان را به حیث رهبران مذهبی، و مجاهدین معرفی کنند. او گفت که آنها رهبران دینی نیستند، آنها دهشت افگن استند.

رئیس جمهور اوباما در این کنفرانس گفت که جنگ بر ضد افراطیت شاید با نیروی نظامی به تنهایی به پیروزی نرسد.

آقای اوباما هم چنین به طور مستقیم از مسلمانان برجسته خواست تا برای ایجاد فاصله بین خودشان و ایدیولوژی های وحشیانه کار بیشتری انجام دهند.

رئیس جمهور اوباما گفت همه مردم وظیفه دارند تا بسیار واضح در مخالفت به خشونت برضد مردم بیگناه صحبت کنند.

این نشست درحالی دایر شده است که ایالات متحده و متحدین آن با رشد سریع و خونین گروه افراطی دولت اسلامی در عراق و سوریه، و در تازه ترین حملات آن گروه در استرالیا، کانادا، فرانسه و دنمارک در مبارزه است.

مقام هایی از ۶۰ کشور، و همچنین رهبران روحانی و مقام های پولیس از سراسر ایالات متحده در نشست سه روزه که به ابتکار قصر سفید برگزار شده، شرکت می کنند. الکزاندر بورتنیکوف، رئیس خدمات امنیت فدرال روسیه نیز در جمع شرکت کنندگان این نشست است.

روز چهارشنبه، شاروال های پاریس فرانسه، شهر ویلفورد بلجیم سخنرانی کردند و تدابیری را ترسیم کردند که شهرهای شان برای مبارزه با رشد خشونت روی دست دارند.

XS
SM
MD
LG