لینک های دسترسی

Breaking News

منع انتقال لپ تاپ در پرواز خطوط هوایی امارات و ترکیه به امریکا لغو شد


این اقدام سه روز پس از آن صورت گرفت که ایالات متحده عین ممنوعیت را برای خطوط هوایی اتحاد از میدان هوایی ابو ظبی، لغو کرد

وضع ممنوعیت انتقال کمپیوتر های لپ تاپ و سایر وسایل برقی که به داخل کابین پرواز های مستقیم خطوط هوایی امارات و ترکیه به ایالات متحده وضع شده بود، لغو گردید.

حال خطوط هوایی شرکت های امارات و ترکیه قادر اند به مسافرین خود که به ایالات متحده پرواز می کنند، اجازه دهند تا کمپیوتر های لپ تاپ و سایر وسایل برقی خود را از میدان های هوایی دبی و استانبول به داخل کابین طیاره ها با خود داشته باشند.

این اقدام سه روز پس از آن صورت گرفت که ایالات متحده عین ممنوعیت را برای خطوط هوایی اتحاد از میدان هوایی ابو ظبی، لغو کرد.

لغو چنین ممنوعیت از میدان هوایی بین المللی دبی که پر ازدحام ترین میدان هوایی جهان است، پس از آن صورت گرفت که مقامات امنیتی امارات متحدۀ عربی، تدابیر امنیتی را که ایالات متحده تعیین کرده بود، عملی کردند.

خطوط هوایی امارات که بزرگترین شرکت هوایی در شرق میانه است، به ۱۲ شهر ایالات متحده پرواز داشت. اما به تعقیب وضع محدودیت انتقال لپ تاپ و سایر وسایل برقی در داخل پرواز های مستقیم به داخل شهر های امریکا، در ماه می ۲۰۱۷، این شرکت هوایی پرواز های خود را به پنج شهر ایالات متحده، محدود کرد.

در همین حال، شرکت خطوط هوایی ترکیه، با نشر یک اعلامیه گفته است که مسافرین پرواز های آن شرکت حال می توانند کمپیوترهای لپ تاپ خود را به داخل کابین طیاره های آن شرکت انتقال داده و به صورت مستقیم راهی ایالات متحده شوند.

شرکت های هوایی امارات و ترکیه یگانه خطوط هوایی اند که پرواز های مستقیم به ایالات متحده دارند.

رئیس شرکت هوایی ترکیه در یک پیام تویتر خود نوشته است که انتظار می رود تا چنین ممنوعیت بر پرواز های این شرکت به بریتانیا نیز به زودی لغو گردد.

در ماه مارچ ۲۰۱۷، ایالات متحده بر پرواز های مستقیم ۱۰ میدان هوایی در هشت کشور محدودیت انتقال وسایل برقی به شمول کمپیوتر های لپ تاپ را وضع کرد. مصر، مراکش، اردون، امارات متحدۀ عرب، عربستان سعودی، کویت، قطر و ترکیه شامل وضع این محدویت می باشند.

دلیل عمدۀ وضع چنین محدویت، احتمال انتقال بم و مواد انفجاری در وسایل برقی بود، ترسی که موجب شد ایالات متحده به وضع چنین محدودیت اقدام کند.

در همین حال، شرکت هوایی عربستان سعودی انتظار دارد تا چنین ممنوعیت بر پرواز های آن شرکت از میدان های هوایی جده و ریاض به تاریخ ۱۸ جولای، لغو گردد.

XS
SM
MD
LG