لینک های دسترسی

Breaking News

حمایت امریکا برای پاکسازی ماین ها در افغانستان


معلم افغان در جریان تدریس و آگاهی دهی در مورد انواع مختلف ماین ها در افغانستان

سال های متمادی جنگ و درگیری های خشونت آمیز در افغانستان سبب شده تا آن کشور بلندترین میزان ماین های زمینی و مهمات منفجر ناشده را داشته باشد.

یک گزارش جدید وزارت خارجه ایالات متحده بر تلاش های آن کشور مبنی بر کمک به خاطر حفاظت مردان، زنان و کودکان بی گناه افغان از این بقایای مرگبار جنگ تاکید دارد.

حکومت ایالات متحده در سال ۲۰۱۴ بیش از ۲۲ میلیون دالر را به منظور ماین پاکی و تخریب مهمات منفجر ناشده در افغانستان کمک کرد و به این ترتیب میزان کمک های امریکا در این راستا طی دو دهه اخیر به ۳۹۸ میلیون دالر میرسد.

از این وجوه مالی برای حمایت از تلاش های حکومت افغانستان و شمار زیاد موسسات غیر حکومتی در پاکسازی و از بین بردن ماین های زمینی، مهمات منفجر ناشده و سلاح های غیر قابل استفاده است.

از کمک های مالی ایالات متحده همچنین برای حمایت از فعالیت موسساتى چون برنامه ماین پاکی افغانستان نیز استفاده گردیده است. برنامه ماین پاکی افغانستان برای ارتقای ظرفیت آن کشور به منظور رسیدگی به مشکل ماین های زمینی در افغانستان کار می کند.

تیم های ماین پاکی این موسسه با استفاده از منابع فنی و سگ هايی که بصورت ویژه برای ماین پاکی آموزش دیده اند، قادر به سروی و پاکسازی ساحات وسیع از وجود ماین های زمینی شده اند.

کمک های ایالات متحده برای حمایت از پروژه های کمک به قربانیان ماین در سراسر افغانستان و آموزش دهی مردم محل که در معرض خطر ماین قرار دارند، نیز به مصرف رسیده است.

موسسه هالو ترست/HALO Trust یکی دیگر از شرکايی است که وسایل و تجهیزات پیشرفته کشف ماین و ماین پاکی را تولید و استفاده می کند و عملیات ماین پاکی، سروی و ارزیابی و از بین بردن سلاح و مهمات را در سراسر افغانستان به پیش می برد.

ایالات متحده متعهد است تا به مردم همه نقاط دنیا کمک کند که آنان در یک جهان عاری از ماین زمینی و بدون خطر گام بردارند.

آنچه را در این گزارش خواندید و تماشا کردید، بازتاب دهندۀ سیاست رسمی حکومت ایالات متحدۀ امریکا است.

XS
SM
MD
LG