لینک های دسترسی

Breaking News

امریکا منع استفاده از لپ تاپ در پروازهای خارجی را زیر غور دارد


بربتانیا نیز اقدام مشابه را روی دست گرفته است و کشور هایی چون ترکیه، لبنان، اردن، مصر، تونس و عربستان سعودی را هدف قرار داده است.

وزیر امنیت داخلی ایالات متحده می گوید در نظر دارد تا استفاده از کمپیوتر های لپ تاپ را در همه پرواز های بین المللی از امریکا به خارج و بر عکس آن، ممنوع قرار بدهد.

جان کلی، وزیر امنیت داخلی ایالات متحده، گفته است که نشانه هایی وجود دارد کهاستفاده از وسایل برقی به شمول لپ تاب در کابین طیاره "تهدید واقعی" را در برابر پرواز های ملکی می باشد.

آقای کلی که با شبکۀ تلویزیونی فاکس نیوز صحبت می کرد گفت که دهشت افگنانمایل اند تا طیاره های در حال پرواز را سقوط بدهند.

در صورت عملی شدن این نظریه، حدود ۵۰ پرواز بین المللی از ۱۰ شهر کشور های شرق میانه و افریقای شمالی نیز متاثر از این اقدام خواهد شد. بر اساس این پلان، هر وسیلۀ برقی که اندازۀ آن از یک تیلفون همراه هوشمند بزرگتر باشد، مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

به گفتۀ مقامات هوانوردی ملکی ایالات متحده، در تابستان ۲۰۱۷ میلادی، انتظار می رود ۳۲۵۰ پرواز طیاره های ملکی بین ایالات متحده و کشور های اروپایی هفته وار صورت بگیرد.

بربتانیا نیز اقدام مشابه را روی دست گرفته است و کشور هایی چون ترکیه، لبنان، اردن، مصر، تونس و عربستان سعودی را هدف قرار داده است.

هفتۀ گذشته، آقای کلی در جریان سفر نه روزۀ خارجی دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده، با مقامات اتحادیه اروپا در بروکسل، پایتخت بلجیم، در مورد احتمال ممنوعیت استفاده از لپ تاب در کابین طیاره هایی که پرواز های بین المللی دارند، صحبت کرد.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG