لینک های دسترسی

Breaking News

امریکا: رهبر ایران فراخوان هتلر برای نسل کشی را بازگو می‌کند


اظهارات روز گذشته مقامات ایرانی مبنی بر سرنگونی اسراییل، انتقادات شدید مقامات امریکایی و ملل متحد را در قبال داشت.

مایک پمپیو، وزیر خارجه ایالات متحده، با انتقاد از گفته‌های آیت الله خامنه‌ای، رهبر ایران و جواد ظریف، وزیر خارجه این کشور گفت که امریکا در مقابل این نوع "نفرت بدطینت" در کنار اسراییل و آلمان می‌ایستد.

آیت الله خامنه‌ای دیروز گفت که اسراییل سرطان است و باید نابود شود. رهبر ایران در جریان سخنرانی‌اش ضمن تایید علنی تسلیح گروه‌های فلسطینی گفت: "فلسطین آزاد خواهد شد. راه حل نهایی: مقاومت تا آزادی".

نازی‌های آلمان اصطلاح "راه حل نهایی" را برای نسل کشی و محو یهودیان به کار می‌برد.

وزیر خارجه امریکا دیروز ۲۲ ماه می (دوم جوزا) در یک تویت نوشت: "شگفت‌آور است که جواد ظریف و رهبر ایران فراخوان هتلر برای نسل کشی را بازگو می‌کنند. "این شرارت باید هر آن گمانی را باطل کند که گویا این رژیم (ایران) به جامعه کشورها تعلق دارد."

یک روز پس از آن، بنیامین نتنیاهو، صدر اعظم اسراییل نیز گفت که تهدید خامنه‌ای مبنی بر عملی کردن "راه حل نهایی" خاطرات طرح نازی‌ها برای محو یهودیان را زنده می‌سازد.

او هشدار داد که عمل کردن بر چنین لفاظی‌ها حاکمیت اسلام گرایان بر ایران را به مخاطره خواهد انداخت.

صدر اعظم اسراییل در یک تویت نوشت: "رهبر ایران باید بداند هر رژیمی که اسراییل را به سرنگونی تهدید کند با خطر مشابه مواجه است."

ملل متحد نیز اظهارات مقامات ایرانی را تقبیح کرده گفت که در مقابل هر نوع نژادپرستی و نفرت ایستاده خواهد بود و برای صلح و ثبات در شرق میانه تلاش خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG