لینک های دسترسی

Breaking News

پارلمان پاکستان تعیین انعام بر سر سعید را محکوم کرد


ایالات متحدۀ امریکا بر سر مردی که متهم به طرح حملات مرگبار سال 2008 در شهر ممبئی می باشد، تا ده میلیون دالر، انعام تعیین کرده است.

صفحۀ انترنیتی امریکایی به نام پاداش برای عدالت روز سه شنبه اعلام کرد که اگر کسی اطلاعی در اختیار ایالات متحده امریکا بگذارد که منجر به دستگیری و محکومیت حافظ محمد سعید بنیانگذار لشکر طیبه در پاکستان شود تا ده میلیون دالر انعام بدست خواهد آورد. حافظ محمد سعید مظنون به انجام چندین حملۀ دهشت افگنانه در خاک هند می باشد.

ایس ایم کرشنا وزیر خارجۀ هند می گوید این اقدام ایالات متحده منعکس کنندۀ تعهدات کشور های هند و ایالات متحده در کشانیدن مجرمان حملات ممبئی به عدالت می باشد.

حافظ محمد مسعود برادر حافظ سعید و رهبر گروه جماعت الدعوۀ گفته است که امریکایی ها می خواهند تا فشار را بالای حافظ سعید بافزاید.

مقامات پاکستانی بعد از حملات شهر ممبئی، حافظ سعید را برای شش ماه در منزلش تحت نظارت داشت. سعید بعداً بدون اتهامی رها شد. محکمۀ عالی پاکستان گفت شواهد کافی برای بازداشت وی در دسترس نبود.

در واشنگتن ویکتوریا نیولاند سخنگوی وزارت خارجۀ ایالات متحده روز سه شنبه به خبرنگاران گفت پاداش بالای حافظ محمد سعید به کیفر رسانیدن وی بوده و هیچ کسی دیگری که امریکایی ها را در خارج هدف قرار می دهد از هیچ مصئونیتی نباید برخوردار باشند. او افزود که پاداش نه تنها برای معلومات که منجر به دستگیری سعید شود می باشد بلکه برای معلوماتیکه منجر به محاکمۀ وی می گردد نیز می باشد.

XS
SM
MD
LG