لینک های دسترسی

Breaking News

حمله در سینمای کلرادو؛ 14 کشته و تقریبا 50 زخمی


فرد مسلحی در ایالت کالورادوی ایالات متحده، شب گذشته حد اقل چهارده تن را کشت و حدود پنجاه تن دیگر را زخمی کرد. پولیس ایالت کالورادو خبر میدهد که این کشتار جمعی، در یک سینمای حومۀ شهر دینور رخ داده است.

مقامات می افزایند، این واقعه زمانی رخ داد که فلم تازۀ از سلسله فلم های بتمن، به نام "شهسوار سیاه قیام می کند" نیمه شب گذشته در سینمای شهرک آرورا برای نخستین بار نمایش داده می شد و در همین اثنا، فردی که صورتش با نقاب پوشیده بود، در جلو تالار سینما ظاهر شد.

مرد نقاب پوش که مسلح نیز بود، نخست یک قطی گاز اشک آور را در میان جمع تماشاچیان سینما پرتاب کرده و سپس گلوله باری را آغاز نمود. شاهدان میگویند، این فرد حتی یک طفل کوچک را در فاصلۀ بسیار نزدیکی هدف قرار داده و کشت.

پولیس میگوید، آنها فوراً فرد حمله کننده را دستگیر کردند که یک جوان حدود بیست ساله بوده و یک تفنگ و یک تفنگچه با خود داشت. قبلاً گزارش داده شده بود که درین واقعه بیش از یک حمله کننده دخیل بوده، اما پولیس تأیید کرد که درین حمله، صرف یک تن دست داشته و آنهم توقیف شده است.

گروهی از ماهرین دریافت و خنثی سازی بم، در محل واقعه و همچنان منزل رهایشی فرد دستگیر شده به جستجوی مواد انفجاری پرداخته اند.

در اعلامیه یی که از سوی قصر سفید منتشر شد، براک اوباما رئیس جمهور ایالات متحده گفته است که او و همسرش میشل اوباما، با شنیدن خبر "ناگوار و غم انگیز"، تکان خورده و متأسف شده اند. اوباما افزوده که در کشانیدن فرد مسئول این حمله به عدالت و در رسیدگی به وضعیت زخمی شدگان این واقعه، متعهد می باشد.

این ویدیوی غیر حرفه ای بعد از حادثه حمله در یک سینما در کلرادو در یوتیوب نشر شده است.

XS
SM
MD
LG