لینک های دسترسی

Breaking News

مککین: ستراتیژی ترمپ در افغانستان به "پیروزی" خواهد انجامید


جان مککین عضو ارشد جمهوریخواه کمیتۀ خدمات نظامی مجلس سنای کانگرس ایالات متحده

تیم امنیت ملی رئیس جمهور ایالات متحده یک ستراتیژی را شکل می دهند که به "پیروزی" در افغانستان خواهد انجامید و رئیس جمهور ترمپ اعتماد زیادی به آن تیم دارد.

جان مککین، رئیس کمیتۀ خدمات امور نظامی مجلس سنا با ذکر این مطلب گفت که به باور وی رئیس جمهور ترمپ "بسیاری اوقات سفارش ها و مشوره های آن تیم را می پذیرد."

آقای مککین که از جملۀ منتقدین سرسخت رئیس جمهور ترمپ به حساب می آید در مصاحبه یی تلویزیونی در آسترالیا گفت رئیس جمهور اکثر اوقات به سفارش ها گوش نمى دهد "و اگر بگويم اين امر مرا مى آزارد؟ بلى، مى آزارد."

رئیس جمهور ترمپ انتظار می رود به زودی در مورد افزایش ۵۰۰۰ سرباز اضافی به افغانستان تصمیم بگیرد.

در حال حاضر ۸۴۰۰ سرباز امریکایی در افغانستان حضور دارد و فرماندهان امریکایی اعزام ۵ هزار سرباز اضافی را تقاضا کرده اند.

پوتین تهدید بزرگتر از داعش

این سناتور ارشد جمهوریخواه، ولادمیر پوتین رئیس جمهور روسیه را "تهدید بزرگتر از داعش به امنیت جهانی" خوانده هشدار داد که مجلس سنای ایالات متحده به خاطر ادعاهای دخالت روسیه در انتخابات امریکا، بر وضع تعزیرات علیه مسکو فشار خواهد آورد.

جان مککین، در یک مصاحبه در تلویزیون آسترالیا با بیان این مطلب گفت "فکر می کنم پوتین نخستین و عمده ترین تهدید در مقایسه با گروه داعش است."

آقای مککین گفت درحالیکه هیچ شواهدی وجود نداشت که روسیه در تغیر دادن نتیجۀ انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده موفق شده باشد، اما آنان تلاش کردند نتایج انتخابات را به شمول انتخابات اخیر در فرانسه تغیر دهند.

این سناتور جمهوریخواه اضافه کرد "من روس ها را به مثابۀ بزرگترین آزمون می نگرم. لذا ما نیاز به افزایش تحریم ها داریم و امیدوارم وقتی از تعطيلات مان برگردیم، سنای امریکا به وضع تعزیرات بیشتر علیه روسیه اقدام کند و سایر مجازات را به خاطر عملکرد های روسیه تصویب کند."

جان مککین قرار است در یک نشست روی مسایل دفاعی در سنگاپور شرکت کند.

گزارش: آژانس خبری رویترز

ترجمه: قدیرمشرف

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG