لینک های دسترسی

Breaking News

احضار سفیر امریکا در اسلام آباد


احضار سفیر امریکا در اسلام آباد

مقامات پاکستان میگویند در شرایط کنونی، پاکستان در جلسات سه جانبه یی که قرار است هفتۀ آینده با اشتراک افغانستان در بروکسل برگزار گردد، شرکت نخواهد کرد.

حکومت پاکستان به منظور احتجاج علیه حملات طیاره های بی پیلوت امریکایی در مناطق قبایلی که ۳۸ تن را هلاک نمود سفیر ایالات متحده مقیم اسلام آباد را احضار داشته است.

پاکستان تا حال نارضایتی اش را علیه چنین عملیات ابراز میداشت اما در خفأ آن را تحمل مینمود.

احضار سفیر ایالات متحده این بار یک اعتراض قوی و غیر معمول اسلام آباد در رابطه با حملات راکتی طیاره های بی پیلوت می باشد.

به گفتۀ مقامات، سلمان بشیر وزیر دولت پاکستان در أمور خارجی به روز جمعه به کامرون مونتر سفیر ایالات متحده در اسلام آباد گفت که چنین حملات نه تنها غیر قابل پذیرش بوده بلکه نقض واضح قوانین بشری نیز می باشد.

رهبران نظامی و ملکی پاکستان حملۀ راکتی طیاره های مظنون امریکایی را بر منطقۀ دته خیل وزیرستان شمالی محکوم نمود. به گفتۀ مقامات پاکستان، این حمله دیروز بر یک نشست سران قومی صورت گرفت، ولی از قول مأمورین استخباراتی پاکستان نیز خبر داده شد که درین حمله تندروان کشته شده اند.

در ملاقات احضاریۀ روز جمعه، سلمان بشیر به سفیر امریکا گفت که اساسات روابط پاکستان و امریکا باید تجدید نظر گردیده و پاکستان نباید در حالت " گروگان " قرار گیرد.

XS
SM
MD
LG