لینک های دسترسی

Breaking News

پاکستان: حملات طیارات بی سرنشین باید متوقف گردد


ملاقات بارک اوباما و نواز شریف
حملات طیاره های بی سرنشین امریکا در پاکستان در صدر اجندای نواز شریف صدراعظم پاکستان قرار دارد. ماه گذشته نواز شریف به سازمان ملل متحد گفت مبارزه با دهشت افگنی باید مطابق به قانون بین المللی باشد. آقای شریف گفت" استفاده طیاره های بی سرنشین در ساحات سرحدی پاکستان یک تخطی دوامدار از تمامیت ارضی ما است. این حملات منجر به تلفات افراد بی گناه می گردد و برای تلاش های ما جهت از بین بردن تندروی زیان آور است. من ایالات متحده امریکا را ترغیب می کنم تا این حملات را توقف دهد."

اکبر احمد، پروفیسر پوهنتون امریکایی، می گوید این حملات بیانگرعدم توانایی پاکستان در قسمت اداره ساحه فضایی اش می باشد" طیاره های بی سرنشین به یک سمبول پر قدرت و زهر آگین قدرت امریکا در پاکستان و تمایلش به تخطی از قانون بین المللی مبدل شده ."

جی کارنی نماینده مطبوعاتی قصر سفید به روز سه شنبه از حملات طیاره های بی پیلوت دفاع نمود" زمانی که ما و یا شرکای ما توانایی دستگیری دهشت افگنان را داریم ایالات متحده امریکا حملات مرگبار را انجام نمی دهد."

چنین معلوم می شود که اداره رئیس جمهور اوباما حملات طیاره های بی سرنشین را کاهش می دهد. گفته می شود که واشنگتن می کوشد تا صدمه وارده را ترمیم کند. اداره رئیس جمهور اوباما در این ماه از کانگرس تقاضای کمک بیشتر از یک ملیارد دالر را برای پاکستان نمود.

کاهش حملات طیارات بدون پیلوت در پاکستان
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:26 0:00
قوای نظامی پر قدرت پاکستان از نظریه حکومت نواز شریف در مورد مذاکرات بدون قید وشرط با طالبان پشتیبانی می کند اما در عین حال آماده استفاده نیرو های خود است از قدرت و فشار خود باقی مانده است. اشفاق کییانی لوی درستیز پاکستان می گوید" رهبریت کشور راه مذاکره و گفت و شنود را در معامله با این تهدید انتخاب کرده و قوای نظامی از آن حمایت می کند. اما رهبریت سیاسی باید محدوده مذاکرات را تعیین کند. "

اکبر احمد می گوید با به عهده گرفتن مسوولیت حملات دهشت افگنی از طرف طالبان در پاسخ به حملات طیارات بی پیلوت امریکا، اهداف اقتصادی نواز شریف صدراعظم پاکستان متوقف خواهد بود. آقای شریف در رشته تجارت تخصص دارد و می خواهد پاکستان را از لحاظ اقتصادی تقویت بخشد . اما این کار تا زمانی عملی نخواهد شد که قانون دوباره اعاده گردد.
XS
SM
MD
LG