لینک های دسترسی

Breaking News

هشدار ایالات متحده به پاکستان


هشدار ایالات متحده به پاکستان
هشدار ایالات متحده به پاکستان

لیون پنیتا، وزیر دفاع امریکا، به روز چهارشنبه به پاکستان هشدار داد که ایالات متحده هر آنچه در توان دارد برای مقابله با تندروان مستقر در پاکستان که به افغانستان حمله میکنند، انجام خواهد داد.

پنیتا این سخنان را بعد از آن ایراد نمود که مامورین امریکایی شبکه حقانی را که در مناطق قبایلی وزیرستان شمالی مستقر می باشند، مسؤول حملات ۲۰ ساعته روز سه شنبه به سفارت امریکا و مقر ناتو و چند هدف عمده دیگر در شهر کابل عنوان نمودند. در این حملات از راکت های سر شانۀ، گلوله باری و بم گزاران انتحاری استفاده شده بود.

وزیر دفاع امریکا طی صحبت با خبرنگاران اظهار داشت که قابلیت تندروان برای حمله به افغانستان و بعد فرار به جانب پناه گاه های امن شان در پاکستان، غیر قابل قبول است.

آقای پنیتا گفت واشنگتن به کرات از اسلام آباد خواسته است تا مانع همچو اقدامات شود. وی اضافه نمود که ایالات متحده ادامه همچو حملات را اجازه نخواهد داد، ولی وی از این بیشتر در مورد چیزی نگفت.

آژانس خبری رویترز از قول یک سخنگوی وزارت خارجه پاکستان می گوید که سخنان پنیتا، با همکاری های دو کشور در مبارزه با دهشت افگنی مطابقت ندارد.

مامورین ارشد پاکستانی به رویترز گفته اند که این مسؤولیت حکومت افغانستان و نیروهای ائتلاف است تا مانع دخول تندروان به افغانستان شوند.

XS
SM
MD
LG