لینک های دسترسی

تخلیه کارمندان غیراضطراری قنسولگری امریکا در لاهور


میگان جورگونیس، سخنگوی سفارت ایالات متحده در اسلام آباد گفت که تمام کارمندان غیر اضطراری از قنسولگری این کشور در شهر شرقی لاهور تخلیه شده اند.

"ما اطلاعاتی را دریافتیم که قنسولگری ما در لاهور پاکستان درمعرض تهدید است. ما در اقدامی احتیاطی، کارمندان را ، به جز کارمندان اضطراری، تخلیه کردیم. تا حال کدام اعلان برای بازگشایی این دفتر در دست نیست."

در همین حال خانم جورگوینس گفت که تا حال واضح نیست که آیا تهدیدات به قونسلگری ارتباط به تهدیدات اخیر القاعده دارد یا خیر که منجر به مسدودی ۱۹ سفارت خانه و قونسلگری ایالات متحده در شرق میانه و افریقا گردید.

خانم جورگوینس گفت: "در حال حاضر تهدید متمرکز به یک منطقه است و سفارت ما در اسلام آباد روز دوشبنه بعد از تعطیلات عید باز خواهد شد."

یک مقام ارشد پاکستانی به صدای امریکا گفته است اطلاعات تهدید که حاصل شده از منابع پاکستانی به دست ناآمده است.

این مقام پاکستانی به شرط عدم افشای نامش گفت که مقامات پاکستانی با نمایندگان سفارتخانه ایالات متحده در اسلام آباد روی اوضاع موجوده صحبت می کنند.

حکومت پاکستان در روزهای اخیر، اقدامات امنیتی خود را درسراسرکشور به دلیل نگرانی ها امنیتی در روزهای عید افزایش داده و همچنان این اقدامات زمانی تشدید یافت که چندی قبل ۲۰۰ زندانی که شامل دهشت افگنان خطرناک می باشد، از زندان فرار کرده بودند.

عمر حامد خان، سخنگوی وزارت داخله پاکستان گفت که حکومت مرکزی به مقامات ایالتی دستور داده است تا حالت اضطرار را در تمام زندان ها صادر کند و تهدیدات امنیتی را در اسلام آباد نیز افزایش دهد.
"ساحه زندان تحت مراقبت های شدید قرار دارد و در مجموع حالت اضطرار نیر اعلام شده است. میدان هوایی و ساحات مهم تحت تدابیر امنیتی خاص قرار دارد. برعلاوه نظارت شدید و نظارت هوایی نیز گرفته شده است."

وزرات خارجه ایالات متحده امریکا که این هشدار را روز پنجشنبه اعلام کرده بود، خاطر نشان ساخت تا شهروندان امریکا از سفر به آن کشور خودداری کنند.

گزارشگر: شارون بن، خبرنگار صدای امریکا
مترجم: رویا زمانی
XS
SM
MD
LG