لینک های دسترسی

Breaking News

تیلرسن: روابط ما با پاکستان خیلی پیچیده است


یک عضو کانگرس امریکا، خطاب به وزیرخارجۀ این کشور گفته است که اسلام آباد از مدت‎ ها به اینسو با واشنگتن برخورد دوگانه کرده است

پس از انتقادات شدید شماری از اعضای کانگرس ایالات متحدۀ امریکا، مبنی بر مداخله پاکستان در امور افغانستان، ریکس تیلرسن، وزیر خارجه ایالات متحده، گفته است که واشنگتن روی روابط سیاسی و کمک ‎هایش با پاکستان، غور مجدد خواهد کرد.

آقای تیلرسن که روز گذشته در یک جلسۀ استماعیۀ کمیتۀ روابط خارجی مجلس نماینده‎ گان کانگرس ایالات متحده، حضور یافته بود، روابط واشنگتن و اسلام آباد را خیلی پیچیده عنوان کرد.

آقای تیلرسن افزود این روابط به شمول ثبات در افغانستان، با شماری از مسایل گستردۀ دیگر نیز بستگی دارد.

در جلسۀ استماعیۀ دیروز، دانا رورابکر، عضو جمهوریخواۀ کانگرس، نیز با انتقاد شدید از پاکستان، گفت اسلام آباد از مدت‎ ها به اینسو با واشنگتن برخورد دوگانه کرده است.

آقای رورابکر پاکستان را منبع اصلی تروریزم در آن گوشۀ جهان دانست و افزود "اگر امریکا و متحدینش در افغانستان به پیروزی نمی ‎رسند، علت آن آی.ایس.آی یا ادارۀ استخبارات آن کشور میباشد.

قبل از این نیز پاکستان چندین بار به تمویل و تجهیز گروه های دهشت افگن متهم ساخته شده است، اما اسلام آباد همواره این ادعا را رد کرده است.

پاکستان در صدر فهرست کشورهای دریافت کنندۀ کمک های ایالات متحده قرار دارد. بر اساس حکومت امریکا، در بودجۀسال ٢٠١٧ این کشور، ٧۴٢ میلیون دالر کمک برای پاکستان در نظر گرفته شده است.

XS
SM
MD
LG