لینک های دسترسی

شکست رامنی در برابر سنتورم در انتخابات مقدماتی


ریک سنتورم و مت رامنی نامزدان انتخاباتی حزب جمهوریخواهان

ریک سنتورم، سناتور پیشین ایالت پنسلوانیا با اخذ 45 در صد رای، انتخابات مقدماتی حزب جمهوریخواهان را در ایالت منیسوتا برنده شد. ران پاول عضو مجلس نمایندگان با اخذ 27 در صد رای مردم در مقام دوم، در حالیکه مت رامنی والی سابق ایالت مسیچوستس با کسب 17 درصد رای در ردیف سوم قرار گرفت.

در انتخابات مقدماتی حزب جمهوریخواهان در ایالت میزوری، سنتورم 55 درصد آرای مردم را به خود اختصاص داد، در حالیکه رامنی با 25 درصد در ردیف دوم قرار گرفته و ران پاول با 12 درصد سوم شود.

"امشب برای آواز و نعره های حزب ما ... محافظه کاران و تی پارتی یک پیروزی بود. کسانیکه هر روز و هر شب در تاکستان ها بیرون آمده، جنبش محافظه کاران، بیناد حزب جمهوریخواهان و آوازی برای آزادی این کشور را تشکیل می دادند."

همچنان، سنتورم خود را "جایگزین محافظه کار" حقیقی برای بارک اوباما از حزب دمکرات عنوان کرد. وی آقای اوباما را به تکبر متهم کرده گفت وی در گوش دادن به نیازمندیهای مردم ایالات متحده و موقف آنان برای نجات بخش مالی و اصلاحات در سیستم خدمات صحی ناکام مانده است.

پیروزی سه گانۀ سنتورم، ضربۀ شدیدی به جایگاه رامنی منحیث نامزد طراز اول و برجستۀ حزب جمهوریخواهان وارد کرد. رامنی در جریان یک راه پیمایی در شهر دنور قبل از آنکه نتایج کلورادو اعلام شود به سنتورم تبریک گفت اما به جمعیت مردم خاطرنشان کرد که تا هنوز هم امیدوار است.

"اما پیام آزادی و رفاه مانرا به هر گوشه و کنار این کشور خواهیم رساند. زمانیکه این فصل انتخابات مقدماتی به پایان رسید منحیث یک حزب واحد در عقب نامزد ما خواهیم ایستاد تا بارک اوباما را شکست داده و امریکا را با ارزش هایش که آنرا به عنوان بزرگترین ملت در تاریخ کرۀ زمین معرفی کرده است، دوباره احیا کنیم."

سنتورم طی بیانِیۀ پیروزمندانۀ گفت، در ایالت های میزوری و منیسوتا "محافظه کاران زنده هستند و صحت دارند."

XS
SM
MD
LG