لینک های دسترسی

Breaking News

تظاهرات علیه دستگیری مظاهره کنندگان در شهر نیویارک


دو تن از مظاهره کنندگان شهر نیویارک

گروهی از مظاهره کنندگان به روز دوشنبه در شهر نیویارک گرد هم آمده آواز شان را علیه دستگیری بیش از ۷۰۰ نفر از اعضای احتجاج کنندۀ ضد ادارات مالی ایالات متحده در جریان اخیر هفته، بلند کردند.

این افراد به خاطر انسداد خطوط ترافیکی در پل بروکلین در جریان یک مظاهرۀ غیر مجاز دستگیر شده اند، هرچند اکثر کسانیکه در جریان روز دستگیر شده بودند بعداً احضار شده و آزاد گردیدند.

تنی چند از مظاهره کنندگان به روز دوشنبه در حمایت از احتجاج کنندگان ضد ادارات مالی به جاده ها برآمدند. آنها در نزدیکی منطقۀ مالی منهتن جمع شده و شعار هایی را حمل می کردند که در آن نوشته شده بود"بانکداران را به زندان بیافگنید".

تظاهرات علیه دستگیری مظاهره کنندگان در شهر نیویارک
تظاهرات علیه دستگیری مظاهره کنندگان در شهر نیویارک

تونی مورفی، یکتن از مظاهره کنندگان که به گروه کمک مالی مردم تعلق دارد به آژانس خبررسانی رویترز گفت "ما اینجا جمع شده ایم تا بگوییم که دیپارتمنت پولیس نیویارک و بلومبرگ، شاروال شهر نیویارک باید دستان خود را از احتجاج کنندگان ضد ادارات مالی ایالات متحده به دور نگهدارند."

وی میافزاید که آنها اذیت و آزار آنها را توقف داده و از دستگیری های دسته جمعی خود داری کنند. پلازای آزادی یا " لیبرتی پلازا" که مرکز احتجاج کنندگان است در فاصلۀ کمی از ساحۀ گولدمن سکس واقع است. اگر آنها بخواهند کسی را دستگیر نمایند، باید به وال ستریت و محل تبادلۀ اسعار بروند جاییکه مردم را از خانه هایشان بیرون می کنند و حقوق بازنشستگی مردم را لطمه می زنند، آنان را دستگیر نمایند.

لاری هولمز که ۵۸ سال عمر دارد ومنحیث مامور محاسبه در نیویارک کار می کند چنین عقیده دارد که دستگیری های اخیر هفته در پل برووکلین غیر مجاز و بی مورد بوده است. در جریان تظاهرات مردم در روز شنبه که روی پل جریان داشت، پولیس از جال های نارنجی رنگ استفاده کرد تا مردم را از روی پل دور سازند.

پولیس به مردم هوشدار داده بود تا روی جاده های پیاده رو قرار داشته باشند.

هولمز میگوید " مظاهره کاری با امنیت نداشت. یک عمل سیاسی بود و ما معتقد هستیم که اینکار به خاطری طرح ریزی شده بود تا پیامی را بفرستد که گویا ما تحمل مردمی را که از حق دموکراتیک خود در اجرای مظاهرات استفاده مینمایند، نداریم."

وی علاوه کرد که این کار بسیار ریاکارانه می باشد در حالیکه ظاهراً حکومت ایالات متحده، حتی زمانیکه جوانان قاهرۀ مصر چهار راهی تحریر را اشغال نموده بودند، از آنها حمایت به عمل آورد.

در این حال یکتن دیگر از مظاهره کنندگان که بورنیلدا فیگا نام داشته و ۵۳ سال عمر دارد می گوید وی به خاطری دست به مظاهره زده است که حکومت مردم را کمک مالی نمی کند.

اعضای احتجاج کنندگان ضد ادارات مالی ایالات متحده بیش از دو هفته است که در یک پارک خیمه زده اند. آنها که حمایت افراد مشهور و نامداری مانند مایکل موور فلم ساز و سوزان ساراندون، هنرپیشۀ فلم، فدراسیون متحد معلمین و اتحادیۀ محلی کارگران ۱۰۰، را با خود دارند علیه سلب حق اقامۀ دعوا، بیکاری بیش از حد و کمک مالی سال ۲۰۰۸ حکومتی بعضی از شرکت ها، دست به تظاهرات زده اند.

شام دوشنبه اعضای احتجاج کنندگان حینیکه باران می بارید به پایکوبی و دهل نوازی پرداخته و حتی عهد کردند که به تظاهرات شان ادامه خواهند داد.

XS
SM
MD
LG