لینک های دسترسی

Breaking News

تلرسن: بشارالاسد در آیندۀ سوریه هیچ نقشی نخواهد داشت


رکس تلرسن، وزیر خارجۀ ایالات متحده، روز پنجشنبه گفت که بشارالاسد، رئیس جمهور سوریه، و خانوادۀ وی "هیچ نقشی" در آیندۀ سوریه نخواهند داشت.

آقای تلرسن که از شهر ژینف، سویس دیدار می کرد به خبرنگاران گفت "ایالات متحده خواهان یک سوریه کاملاً متحد است که در آن حکومت، بشارالاسد هیچ نقشی نخواهد داشت."

وزیر خارجۀ ایالات متحده تاکید کرد که حاکمیت خانوادۀ اسد رو به پایان است و یگانه سوال باقی مانده است که دوران این خانواده چگونه پایان یابد.

اظهارات آقای تلرسن پس ازآن بیان شد که او با استفن دی مستورا، نمایندۀ خاص ملل متحد برای سوریه، ملاقات کرد.

انتظار می رود که آقای دی مستورا در هفته های آینده گفتگو های صلح را در مورد سوریه برگزار کند. برگزاری گفتگو های صلح سوریه در حالی مطرح می شود که نیرو های حامی حکومت بشارالاسد در میدان جنگ آن کشور، دست آورد های پی هم داشته است.

در پهلوی ۴۷۵ هرار کشته، دو میلیون نفر در سوریه زخمی گردیده و بخش های اعظم آن کشور به ویرانه مبدل شده است
در پهلوی ۴۷۵ هرار کشته، دو میلیون نفر در سوریه زخمی گردیده و بخش های اعظم آن کشور به ویرانه مبدل شده است

بر اساس گزارش دید بان حقوق بشر سوریه مستقر در بریتانیا، در جریان جنگ های داخلی سوریه، مجموعاً ۴۷۵ هزار نفر کشته و بیش از ۱۴ میلیون شهروند آن کشور یا زخمی شده اند و یا هم از خانه های شان بی جا شده اند.

رامی عبدالرحمان، رئیس و بنیانگذار دیدبان حقوق بشر سوریه به صدای امریکا گفت که در این مدت، حدود دو میلیون نفر در سوریه زخمی شده اند که شماری از آنان برای همیش معلول و معیوب خواهند بود.

علاوه بر آن، در جنگ شش سالۀ سوریه، هفت میلیون شهروند سوری مجبور به ترک کشور شان شدند و حدود پنج میلیون شهروند آن کشور از خانه های شان در داخل سوریه، بی جا شده اند.

در ماه مارچ ۲۰۱۱، اعتراضات صلح آمیز در سوریه بر ضد رژیم بشارالاسد آغاز گردید، اما به زودی این اعتراضات به یکی از خونین ترین منازعات قرن ۲۱ مبدل شد، جنگی که علاوه بر تلفات سنگین جانی، اغلب زیر بنا ها و بنا های تاریخی آن کشور را نابود کرده است.

XS
SM
MD
LG