لینک های دسترسی

هفت عسکر امریکایی در جنوب افغانستان کشته شدند


در دو حادثه جداگانه بم گزاری کنار جاده در جنوب افغانستان هفت عسکر امریکائی کشته شدند. ناتو می گوید در یکی از این حملات پنج عسکر کشته شد. تفصیلات بیشتر در زمینه ارائه نگردیده است.

شاهدان عینی می گویند یک وسیله نقلیه نظامی امریکا در ولایت قندهار پس از آنکه به بم کنار جاده تصادم نمود آتش گرفت. ولی این واضح نیست که آیا این حادثه یکی از حادثه های است که ناتو گزارش داده است یا نه.

تلفات روز دوشنبه رقم تلفات عساکر ناتو در ظرف سه روز گذشته را به چهارده نفر بلند برد.

در یک گزارش دیگر، صبح روز دوشنبه مقامات افغان گفتند در اثر انفجار یک بم در شهر جلال آباد یک مقام محلی کشته و حد اقل چهار تن دیگر زخمی گردیدند.

انفجار صبح دوشنبه در خارج دفتر والی ننگرهار در منطقه لال پور زمانی رخ داد که موتر حامل محمد پهلوان ولسوال منطقه در داخل محوطه ولایت در جلال آباد در حال حرکت بود.

مقامات میگویند بم که در موتر محمد پهلوان تعبیه شده بود ولسوال را کشته و حد اقل سه تن از محافظین او را زخمی ساخت.

همچنان بروز دوشنبه ناتو گفت، تحقیقات در مورد تلفات ملکی را هدایت داده است که بتاریخ بیست و دوم ماه آگست در ولایت بغلان صورت گرفت.

ناتو می گوید هلیکوپتر های قوای ائتلاف ممکن هدف شان را اشتباه نموده بر عمارتی بم پرتاب کردند که منجر به تلفات ملکی گردیده است.

روز یکشنبه مقامات ناتو گفتند عساکر افغان و ائتلاف در شرق افغانستان بیشتر از سی شورشی را بشمول حد اقل سیزده بمگذار انتخاری کشته اند. قوای ائتلاف در دو جنگ در پایگاه قوای نظامی و عمارت دولتی مقابله نموده و شورشیان را شکست دادند.

XS
SM
MD
LG