لینک های دسترسی

Breaking News

ده محصل نظامی سعودی از امریکا اخراج می‌شوند


ایالات متحدۀ امریکا در نظر داردکه کم و بیش ۱۰ محصل نظامی عربستان سعودی را به اتهام ارتباط داشتن با افراطگرایان و تماشای عکس و ویدیوهای برهنۀ کودکان، از امریکا اخراج کند.

اقدام تازۀ مقام‌های امریکایی پس از آن اتخاذ شد، که آنان در مورد محمد الشمرانی، افسر عربستانی که در ایالات متحده سرگرم تحصیل بود، تحقیقات انجام دادند.

محمد الشمرانی که محصل نظامی بود و در یک پایگاه نظامی ایالات متحده مصرف آموزش بود، در دسمبر ۲۰۱۹ در داخل یک صنف درسی در ایالت فلوریدا گلوله باری کرد که در نتیجۀ آن سه نفر کشته و هشت نفر دیگر زخمی شد. این محصل سعودی در گلوله باری متقابل پولیس، کشته شد.

بسیاری از محصلان سعودی که قرار است از امریکا اخراج شوند، با الشمرانی ارتباط نداشتند، اما تلویزیون سی ان ان گزارش داده است که شماری از این محصلان با گروه های افراطی در ارتباط بوده اند و در عین حال، عکس و ویدیوهای برهنۀ کودکان را نزدشان داشتند.

در همین حال، روزنامۀ واشنگتن پوست گزارش داده است که یافته های ادارۀ تحقیقات فدرال یا اف بی آی نشان می‌دهد که بسیاری از این محصلان پیش از وقوع گلوله باری در فلوریدا، در مورد رفتار نگران کنندۀ الشمرانی، گزارش نداده بودند.

در حال حاضر، حدود ۵۰۰۰ محصل از سراسر جهان در ایالات متحده، مصروف آموزش های نظامی استند که در این میان ۸۵۰ محصل از عربستان سعودی اند.

XS
SM
MD
LG