لینک های دسترسی

Breaking News

نشست جوانان افغان الاصل امریکایی در نیویارک


شماری از جوانان افغان تبار امریکایی، اخیراً به مقصد جلسۀ سه روزه برای بحث روی موضوعات تاثیر گذار بر زندگی اجتماعی و اقتصادی آنان، در شهر نیویارک گرد هم آمدند.

تمرکز این نشست، بیشتر روی مسایل مرتبط به افغان هایی بوده که یا در امریکا متولد شده اند، و یا در کودکی به این کشور آمده و در امریکا بزرگ شده اند.

این نشست همه ساله جوانان افغان را از سراسر امریکا دور هم جمع می کند تا آنان روی موضوعات مرتبط به جامعه افغان های امریکایی بحث کرده و راه های حل احتمالی را برای آن پیدا کنند.

آرزو مایل، یکی از برگزار کنندگان این نشست گفت که جوانان افغان امریکایی بین سن ۱۸ تا ۳۹ سال، میتوانند در این نشست شرکت کنند. او افزود که نشست جوانان افغان امریکایی همه ساله در شهر های مختلف ایالات متحده برگزار می گردد تا زمینه شناسایی و ایجاد ارتباط بین افغان های جوان مقیم امریکا مساعد گردد.

عتیق احمد الله، از برگزار کنندگان دیگر این نشست گفت که این نشست به جوانان افغان در امریکا فرصت می دهد تا در مورد مسایل مختلف اجتماعی بحث کنند.در نشست امسال، شرکت کنندگان فرصت داشتند تا در جلسات آموزشی در مورد چگونگی آغاز یک تجارت، تغییر دادن مسلک، حقوق زنان و اقلیت ها، عقاید دینی- مذهبی و هویت و حتی ازدواج و ایجاد وقفه بین فرزندان شرکت کنند.

نشست امسال همچنین جلسات جداگانه را برای مردان و زنان برگزار کرد تا آنان بتوانند آزادنه و بدون هراس از بدبینی دیگران، در مورد مسایل حساس بحث کنند.

برگزار کنندگان نشست جوانان افغان امریکایی می گویند که آنان می خواهد تا جوانان با اشتراک در این نشست، بر هراس و مشکلات شان در امریکا فایق آمده و به حیث یک فرد و بخشی از جامعه امریکایی به پیشرفت دست یابند.

نشست جوانان افغان‌تبار امریکایی
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:38 0:00

XS
SM
MD
LG