لینک های دسترسی

Breaking News

زن ۱۰۲ ساله: تا نفس دارم کار می کنم


sawahel

گزارش تازه یی با بیان این مطلب دریافته است که عمر بیش از ۷۵هزار تن در امریکا، بیش از ۱۰۰سال است.

میبل سواحل خانم ۱۰۲ ساله امریکایی است که چندین دهه قبل، کار تجارت در بخش تهیه و فروش غذا را در واشنگتن آغاز کرده بود.

خانم سواحل در مراسمی در یک باشگاه زنان مصروف سرویس غذای شب برای مشتریان همیشه گی اش است. سواحل می گوید که چندین سال است که در مراسم مختلف برای مردم غذا تهیه می کند.

وی می گوید که در مراسم زیادی چون عروسی ها، مهمانی ها در کلیساها و مکاتب، مراسم جنازه و به گروپ های زنان غذا تهیه کرده است.

سواحل در زمستان سال ۱۹۱۳ در آیووا ایالات متحده تولد و پس از فراغت از کالج در یک مکتب شبانه در آن ایالت تدریس کرده است. اما در سال۱۹۴۳، در جریان جنگ جهانی دوم، روح وطن پرستی، وی را وادار ساخته است تا به واشنگتن بیاید.

خانم سواحل می گوید که همه برای کشور کاری می کردند، بنآ من هم فکر کردم که باید تدریس در مکتب را متوقف کنم و کاری کنم تا در جریان جنگ کمکی کرده باشم.

وی در بخش اداری وزارت نیروی دریایی ایالات متحده نیز کار کرده است تا اینکه در سال ۱۹۸۳ تقاعد کرد. سپس وی توجه کامل اش را به تجارت غذا متمرکز کرد و سال ها طرف شب در این کار مصروف بوده است.

سواحل برای تهیه برخی از غذا های دست پخت خودش افتخار می کند. وی در مورد یک پارچه شیرینی را که تهیه کرده و در دست دارد، می گوید که ساخت این شیرینی را از جنگ جهانی دوم آغاز کرده است.

سواحل عینک نمی پوشد و مشکل شنیداری هم ندارد. وی می گوید که به ندرت مریض می شود. وی می گوید، تمام روز در گوشه و کنار شهر در حرکت است، زیرا وی برای خریداری به مارکیت میرود و غذای تهیه شده را به نقاط دیگر شهرسرویس می کند.

مارسیا دمیتروفتس یکتن از زنان باشگاه بتسدا در مورد غذای تهیه کرده سواحل می گوید:" غذا فوق العاده است. هر وقتیکه ما اینجا میایم، خانم سواحل همیشه غذا تهیه میکند . وی برای ما یک الهام است."

سواحل هرگز ازدواج نکرده و می گوید که دوست دارد مستقل باشد و هیچ میلی هم به اردواج نداشته است.

وی می گوید که هنوز انرژی کافی دارد و می خواهد با کارش ادامه بدهد و قصد ندارد که از کار کناره گیری کند. وی می گوید تا زمانی که نفس دارد، کار می کند.

برگردان: صفیه حساس

XS
SM
MD
LG