لینک های دسترسی

Breaking News

مساعدت های خیریه به مهاجرین امریکایی مرکزی در امریکا


موسسه خیریه کاتولیک ها

مرز جنوبی ایالات متحده امریکا با موجی از مهاجرین امریکای مرکزی که می خواهند داخل این کشور شوند، رو برو است. تقریبا ۵۷ هزار تن از این مهاجرین را افراد زیر سن بدون اسناد تشکیل می دهد. این هجوم مهاجرین، سهولت های مراکز بازداشت را محدود ساخته است.

در حالی که سازمان های حکومتی تلاش دارند تا برای صد ها تن تازه رسیده کمک شوند، سازمان های دینی، خیریه و دواطلب نیز برای کاهش این بحران انسانی جد وجهد دارند.

یک موسسه خیریه کاتولیک در دره ریو گراند یکی از بزرگترین خدمات پذیرایی را برای مهاجرینی که از امریکای مرکزی داخل این کشور می شوند، ارایه می کند. این مرکز درمنطقه مک الن، تکساس واقع است که ۱۵ دقیقه از سرحد مکسیکو فاصله دارد. مسول این مرکز خیریه می گوید داوطلبان روزانه در حدود ۲۰۰ نفر را که یک سفر طاقت فرسا را طی می کنند، کمک می کنند.

ارمنا نورما پیمنتل عضو این گروه می گوید، دیدن این مهاجرین بسیارغم انگیز بود. آنان ضرورت داشتن تا بدن خود را بشویند و همچنان نیاز به مواد غذایی ولباس داشتند. از این رو داوطلبان آغاز به کار کردند. شماری از خانواده های محلی به ایستگاه موتر رفته و با درنظر داشت مقررات به آنان کمک کردند.

این سازمان خیریه باحکومت همکاری میکند تا از رفتار مناسب با مهاجرین اطمینان حاصل شود.

مهاجرین امریکایی جنوبی در تکساس
مهاجرین امریکایی جنوبی در تکساس

داکتر مرسیلا ریجوس می گوید ۹۰ در صد از این افراد خسته و ناتوان بوده و آب بدن خود را از دست داده اند. اگر معلوم شود که آنان مریضی جدی داشته و یا مجروح می باشند، به اطاق عاجل انتقال داده می شود. بسیاری از زنان در مراحل آخر بارداری قرار دارند و پس از بیشتر از یک ماه سفر، نیاز به کمک های اولیه دارند.

مهاجرین در منطقه مک الن ، افرادی اند که اسناد آنان در مرز از قبل مستند شده است. کارل هندرسن که خود یک محافظ پیشین مرزی می باشد، می گوید مستند سازی اسناد برای هر فرد تقریبا چهار تا پنج ساعت را دربر می گیرد. او میگوید نیاز است تا نشان انگشت این افراد به طوری الکترونیکی وعکس آنان گرفته شود و اینکار در صورت موجودیت کودکان بوقت بیشتر نیاز دارد. هندرسن میگوید در بسیاری موارد تعدادی طفل خود را عضو یک خانواده عنوان میکنند و تفکیک این موضوع زمانگیر است.

هندرسن می گوید افرادی که برای ورود به ایالات متحده امریکا به قاچاقچیان پول می پردازند، بزرگترین اشتباه زندگی خود را مرتکب می شوند. او همچنان علاوه می کند که زندگی آنهایی که در نهایت به ایالات متحده امریکا می رسند، با گذار از مشکلات، هیچگاهی به طور قبلی نخواهد بود.

گزارشگر: کن ورنر (صدای امریکا)

برگردان: رویا زمانی

XS
SM
MD
LG