لینک های دسترسی

Breaking News

سناتور لیی: امریکا خواهان آزادی بیان در کیوبا است


سناتور پتریک لیی عضو هیات اعزامی کانگرس امریکا به کیوبا

یک هیات کانگرس ایالات متحده به هدف انجام یک ماموریت دیپلوماتیک در کیوبا به سر می برد. این هیات روز سه شنبه سفر سه روزۀ خود را آغاز کرده و وارد هاوانا شد.

هدف سفر این هیات عملی ساختن اعلامیه ماه گذشته باراک اوباما، رئیس جمهور ایالات متحده، مبنی بر عادی سازی روابط میان دو کشور می باشد.

پتریک لیی، سناتور امریکایی و عضو این هیات می گوید که با این تحول بزرگ در روابط میان واشنگتن و هاوانا، این هیات می خواهد در دیدار با مقام های کیوبایی دیدگاه آنان را درک کرده و نیز صحبت کنند که گام های بعدی چه خواهد بود.

این هیات شش عضوی سناتوران دیموکرات خواهان بررسی فرصت ها برای همکاری های بیشتر میان دو کشور اند، اما این را نیز درک می کنند که هنوز هم تفاوت های بزرگی میان دو کشور باقی است.

سناتور لیی می گوید که به سخنان مقام های کیوبایی گوش داده و در مورد آن پیشداوری نخواهد کرد، اما به صراحت گفت که ایالات متحده دیده به راه آزادی بیشتر بیان میان کیوبایی ها است.

این سناتور دیموکرات همچنان گفت که ایالات متحده امریکا می خواهد که شاهد توانایی بیشتر دو کشور در گفتگو ها میان هم باشد؛ انکشافی که به گفتۀ آقای لیی که باید بسیار قبل از این به میان می آمد.

حکومت ایالات متحده روز جمعه تحریم های موجود بر کیوبا را تعدیل کرد؛ اقدامی که مسافرت، تجارت و جریان معلومات را میان دو کشور افزایش می بخشد. اما پایان دادن رسمی به این تحریم ها مستلزم تایید کانگرس امریکا است.

کاخ سفید گفته است که سیاست پنج دهۀ گذشته کارآیی نداشت و بهترین روش برای تقویت علایق و ارزش ها، شفافیت است تا اینکه انزوا و تجرید باشد.

XS
SM
MD
LG