لینک های دسترسی

Breaking News

آموزش فرهنگها کلیدمحو جنایات ناشی از تبعیض


کشتار و قتل ها یک بار دیگر مسائل تبعیض نژادی و جنایات با استفاده از سلاح را در ایالات متحده در کانون توجه قرار داده و بحث ها روی کنترول اسلحه در کشوری داغتر شده که حق خرید و فروش سلاح طبق قانون اساسی این کشور محفوط است.

در حالی که شمار کشته شدگان ،حمله در کارولینای جنوبی یکی از بدترین رویداد های سال های اخیر درایالات متحده بود ، به گفته کارشناسان نفرت ، جرم و جنایت در سرتاسر کشور غیر معمول نیست.

براساس معلومات یک گروه مبلغ در مونتگمری الاباما ۴۱۲۰ قضیه ناشی از تنفر نژادی در سرتاسر کشور ازجمله ۵۶ مورد قتل از سال ۲۰۰۳ الی ۲۰۱۵ به ثبت رسیده است،

از زمان حملات یازدهم سپتمبر تا کنون ، جوامع اقلیت در ایالات متحده شاهد رشد تنش ها در برابر خود بوده اند.

سییک ها می گویند که به طور فزاینده پس از ان حملات یازدهم سپتمبر با حصومت روبرو شده اند که دلیل ان شباهت لباس و ریش انها با مسلمانهاست.

در آخرین واقعات جنایی ناشی ازتنفر و تبعیض، یک مرد سفید پوست بخاطر قتل ۹ سیاهپوست در یک کلیسای تاریخی واقع کارولینای جنوبی مربوط امریکاییا ن افریقایی تبار به تاریخ هجدهم همین ماه دستگیر شد.

ادارۀ تحقیقات فدرال یا اف بی آی، می گوید جرم بر مبنای تنفر، به مثابه جرم های دیگر مانند قتل و اتش سوزی یا خرابکاریست که عنصر تعصب برآن علاوه شده است

ابراز نظریات قانونگذاران در کانگرس

اعضای کانگرس ایالات متحدهامریکا روز گذشته نسبت افزایش حوادث و جنایات ناشی از نفرت و تبعیض در ایالات متحده امریکا ابراز نگرانی کرده میگویند که آموزش می تواند نقش کلیدی در مهار کردن همچو فعالیت ها ایفا کند.

جان گارمندی عضو مجلس نمایندگان کانگرس ایالات متحده گفت: مردم باید احترام به ارزش های فرهنگی و مذهبی جوامع مختلف را بیاموزند آنچه که باید انجام شود آموزش است که بی نهایت در این پروسه اهمیت دارد تا باشد که ارزش های مذهبی و فرهنگی و این را که درختم روز بلاخره همه یکسان اند، درک نمایند.

وی علاوه میکند که به نظر او اساسا به انجام کار بهتر در اموزش به شهروندان در مورد گروه های مختلف، افراد ، ادیان و مذاهب مختلف نیاز است ، مثلا سیک های بیشتری منحیث پولیس یا کارمند اطفائیه گماشته شوند تا توجه درجامعه به حضورآنها مبذول گردد و زمانیکه مردم افراد دیگری را با لباس متفاوت می بینند در موردشان منفی فکر نکنند

یک عضو دیگر کانگرس امریکا اعتراف میکند که تلاش ها برای پایان دادن به تبعیض علیه اقلیت های قومی خیلی بطی بوده است.

زووی لونگرین عضو مجلس نمایندگان کانگرس ابراز داشت که در جنگ داخلی ملیون ها تن از هر دو جانب کشته شدند. اگرچه بردگان آزاد شدند اما تبعیض همزمان با ختم جنگ های داخلی پایان نیافت و هم اکنون تبعیض میان سیاه و سفید وجود دارد و حتی علیه سایر اقلیت های نژادی نیز دیده میشود ، این یک مبارزه مداوم در ایالات متحده است که به مرور زمان موفق خواهد شداما روند آن خیلی کند و بطی بوده است.

.

XS
SM
MD
LG