لینک های دسترسی

Breaking News

ایالات متحده و کمک های آن به پاکستان


ایالات متحده و کمک های آن به پاکستان

با کشته شدن اسامه بن لادن در پاکستان و تیره شدن روابط بین پاکستان و ایالات متحده، مامورین در دو کشور شراکت خود را به بررسی گرفته اند. این بررسی دوباره، شامل ملیلرد ها دالر کمک های سالیانه امریکا به پاکستان و سوال بر ادامه آن میباشد.

از جانب امریکایی ها سوالاتی و نگرانی های مطرح میشود که ایالات متحده در مقابل ۴ ملیارد دالر مساعدت سالیانه به اردو و پروگرام های انکشافی، چی دریافت مکیند.

سناتور باب کورکر طی هفته جاری طی صحبت در جلسه کمیته روابط خارجی مجلس سنای ایالات متحده گفت "تصور میکنم اکثریت ما خواهان توقف این کمک هستیم تا بعد از بررسی تصمیم گرفته شود که در این روابطی که به عقیده من بیشتر فعل و انفعالی است، چی به نفع ما میباشد."

شهباز شریف وزیراعلی ایالت پنجاب که ثروتمند ترین و پر نفوس ترین ایالت پاکستان میباشد میگوید اگر پاکستان میخواهد مستقل بوده و تحت نفوذ خارج نباشد، تعهداتی که امریکا در مقابل کمک های خود از پاکستان درخواست میکند دیگر قابل قبول نخواهد بود.

تحلیل گران میگویند هر نوع انکار و یا ختم کمک های امریکا در دراز مدت برای پاکستان زیان آور خواهد بود. هم از نظر مالی و هم از نظر اعتبار، و سرمایه گزاران بین المللی، وضعیت را دوباره به بررسی خواهند گرفت.

XS
SM
MD
LG