لینک های دسترسی

Breaking News

بیش از ۱۰ کشته و ۱۵ زخمی در خشونت های هرات و ننگرهار


آرشیف: باوجودیکه هرات یکی از ولایت نسبتاً امن افغانستان به شمار می رود، این ولایت نیز گاه گاهی شاهد خشونت های مرگبار بوده است

در نتیجۀ انفجار ماین کنار جاده در ولایت هرات حد اقل ۱۰ غیر نظامی به شمول زنان و کودکان کشته و شش تن دیگر زخمی گردید.

جیلانی فرهاد، سخنگوی والی هرات، می گوید این ماین روز جمعه در منطقه "شیرزاد" در ۷۰ کیلومتری ولسوالی ادرسکن این ولایت زمانی انفجار کرد که یک موتر نوع فلانکوچ هنگام رفتن به سوی ولایت غور با آن برخورد کرد.

آقای فرهاد می گوید این ماین از سوی افراد طالبان در مسیر سرک هرات – غور به منظور اماج قرار دادن نیروهای امنیتی کارگذاری شده بود.

در همین حال، عطاالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار، به صدای امریکا گفت که داعش با مردم ملکی در منطقه وچ کوت ولسوالی اچین درگیر شده و این گیری بین هر دو طرف ادامه دارد.
آقای خوگیان همچنین گفت تاهنوز در این درگیریها ۲ فرد ملکی کشته شده و ۱۱ فرد ملکی زخم برداشته است.

انفجار بم کنار جاده و درگیری تندروان داعش با مردم محلی در ولایت ننگرهار ساعات پس از آن رخ داد که هیات معاونت ملل متحد برای افغانستان یا یوناما از گروه‌های درگیر در افغانستان خواسته است تا به مناسبت ماه رمضان، جنگ را در این کشور متوقف کنند.

تدامیچی یاماموتو، نماینده خاص ملل متحد برای افغانستان، در پیام‌اش به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان، از گروه‌های درگیر جنگ در این کشور، خواسته است تا به این مکلفیت دینی، احترام بگذارند و جنگ را متوقف کنند.

آقای یاماموتو، گفته است "امیدوارم ماه رمضان فرصتی را برای برقراری روابط صلح آمیز میان تمام مردم افغانستان، فراهم نماید. هم‌چنان از تمام گروه‌های درگیر جنگ می‌خواهم تا به این مکلفیت دینی احترام بگذارند و جنگ را متوقف کنند".

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG