لینک های دسترسی

Breaking News

رهگیری و تهدید کوچی‌ها در پنجشیر پی‌گیری می‌شود – صالح


امرالله صالح، معاون اول ریاست جمهوری افغانستان در واکنش به ممانعت کوچی‌ها از سوی شماری از افراد مسلح در پنجشیر گفته است که "اوباشان ره‌گیر به پنجه قانون سپرده خواهند شد".

ویدویی در شبکۀ‌های اجتماعی دست به دست می‌شود که شخصی به نام حمید خراسانی، رمه‌های کوچی‌ها را در بخش‌های ولایت پنجشیر متوقف کرده و مانع کوچی‌ها به این ولایت می‌شود.

امرالله صالح روز سه شنبه ۱۸ می (۲۸ ثور) در صفحۀ فیسبوک‌اش نگاشته است: "نگران نباشید. صدها سال است مردم پنجشیر روابط نیک و مراوده با مفهوم اقتصادی با کوچی‌ها دارند. به قوماندان امنیه پنجشیر هدایت دادم که هرچه عاجل از اقدام قانونی خویش در ارتباط به اوباشانی که تهدید به کوچی‌ستیزی کرده‌ اند برایم اطمینان بدهد."

آقای صالح همچنان به نقل از قوماندان امنیه ولایت پنجشیر نگاشته است که تا اکنون هیچ کاروان کوچی در بخش‌های این ولایت متوقف نشده و ویدیوی نشر شده بخاطر جلب توجه و جعلی است.

معاون اول ریاست جمهوری افغانستان تاکید کرده که این موضوع به گونۀ جدی پیگیری خواهد شد.

مقام‌های محلی ولایت پنجشیر می‌گویند که حمید خراسانی، یک گروه افراد مسلح غیر مسوول را در این ولایت رهبری می‌کند و ماه گذشته نیز با پولیس در بخش‌های آن درگیر شده بود.

حمید خراسانی دو سال پیش به اتهام "غصب زمین، داشتن اسلحه غیرقانونی، زورگویی و بی اعتنایی در برابر قانون" از سوی پولیس در کابل بازداشت و زندانی شده بود.

او پس مدتی دوباره از زندان رها شد و به گفتۀ مقام‌های محلی ولایت پنجشیر، در حال حاضر در این ولایت به سر می‌برد.

XS
SM
MD
LG