لینک های دسترسی

Breaking News

رئیس جمهور ترمپ در دفاع از دامادش: من بر او میبالم


دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده، پس از بازگشت از نخستین سفر خارجی اش به حیث رئیس جمهور، با موجی از آزمون ها که از چگونگی تصمیم گیری در مورد ادامۀ ماموریت نظامی امریکا در افغانستان اغاز و تا جنجال دخالت روسیه در انتخابات اخیر ایالات متحده می انجامد، روبرو است. اما بزرگترین جنجال برای آقای ترمپ، ادامۀ تحقیقات در مورد اتهامات موجود از رابطۀ جرد کوشنر، داماد و مشاور او با روسیه است.

رئیس جمهور ترمپ سفر نُه روزه اش به شرق میانه و اروپا را موفق توصیف کرده و گفته که این سفرش، بدون در نظرداشت وضعیت، دست آورد خوبی در پی داشته است. اما اخبار، یکی از معتمد ترین افراد حلقۀ داخلی آقای ترمپ را به هم پیچیده است. نقطۀ عطف خبر ها، جَرد کوشنر، داماد دونالد ترمپ است.

رئیس جمهور ترمپ در دفاع از داماد اش، که مشاور او نیز میباشد، گفت: "جرد یک سرمایه گذار بسیار موفق در نیویارک است. من بر او میبالم."

رسانه های امریکایی پای جرد کوشنر، داماد و مشاور ارشد آقای ترمپ برای نخستین بار در میان کشانده اند. گزارش شده که آقای کوشنر در ماه دسامبر در دیدار با سرگی کیسلیاک، سفیر روسیه در ایالات متحده، برای مباحث حساس، خواستار ایجاد یک مجرای محرم تماس میان کرملین و تیم انتقالی آقای ترمپ شده بود.

ادم شیف، عضو دیموکرات مجلس نمایندگان کانگرس ایالات متحده، به تلویزیون ای بی سی گفته که "اگر این گزارش ها واقعیت دارند، که درست پس از همان کمپاین ها، پس از همان دخالت ها، داماد رئیس جمهور در تلاش ایجاد یک مجرای محرم تماس از طریق یک ادارۀ دیپلوماتیک روسیه باشد، پس شما باید بپرسید، که این مکالمات را از کی میخواستند پنهان کنند".

مایکل هیدن، رئیس سابق ادارۀ استخبارات مرکزی ایالات متحده، وحشت خود را در این مورد، پنهان کرده نمیتواند. هیدن در یک مصاحبه گفته که "چگونه یک رفتارِ از جهل، آشفتگی، گستاخی، شک و خفت داشته باشید تا به این فکر باشید که انجام چنین کاری با سفیر روسیه یک مفکورۀ خوب یا مناسب بوده است؟"

جرد کوشنر فرد مورد علاقه در پیوند به تحقیقات در مورد دخالت روسیه قرار گرفته است. این حالت به معنی آن نیست، آقای کوشنر در واقع متهم به خرابکاری شده باشد. گفته شده است که آقای کوشنر، ایجاد یک مجرای محرم تماس با روسیه را به خاطر بحث روی بحران سوریه، دنبال کرده بود.

جان کیلی، وزیر امنیت داخلۀ ایالات متحدۀ امریکا، به گونۀ غیرمستقیم از آقای کوشنر دفاع کرده و گفته است که "داشتن یک مجرای تماس به یک کشوری چون روسیه، کار خوبی است."

کمیته های کانگرس ایالات متحده بیصبرانه مشتاق شنیدن حرف های جیمز کومی، رئیس سابق ادارۀ تحقیقات فدرا امریکا به حیث یک گواه جدی اند.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG