لینک های دسترسی

Breaking News

واشنگتن: خروج نظامیان امریکایی از افغانستان به معنی ترک این کشور نیست


حکومت ایالات متحده بار دیگر تاکید کرد که واشنگتن افغانستان را به حال خودش رها نخواهد کرد.

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده روز پنجشنبه (دهم سرطان) گفت که نظامیان امریکایی در حال بیرون شدن از افغانستان استند، اما واشنگتن حضور دیپلوماتیک خود را در کابل حفظ خواهد کرد.

سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده ادامه مشارکت بین واشنگتن و کابل، به ویژه "مشارکت با مردم افغانستان" را "مرام اصلی" ایالات متحده خواند و گفت که با در نظر داشت این "مرام" حفظ حضور دیپلوماتیک ایالات متحده در افغانستان برای واشنگتن "مهم" است.

جو بایدن، رییس جمهور ایالات متحده نیز هفته گذشته در جریان ملاقات با محمد اشرف غنی، همتای افغان اش و عبدالله عبدالله، رییس شورای عالی مصالحه ملی افغانستان گفت که مشارکت میان واشنگتن و کابل ختم نمی شود و پایدار باقی خواهد ماند.

رییس جمهور بایدن تصریح کرد که نیرو های امریکایی از افغانستان بیرون می شوند، اما حمایت واشنگتن از کابل ادامه خواهد داشت.

صحبت تیلیفونی وزرای دفاع امریکا و افغانستان

لوید آستن، وزیر دفاع ایالات متحده روز پنجشنبه در یک صحبت تیلیفونی با بسم الله محمدی، سرپرست وزارت دفاع افغانستان گفت که وزارت دفاع ایالات متحده به امنیت و ثبات افغانستان "عمیقاً متعهد" است.

بر اساس خبرنامه ای که توسط وزارت دفاع ایالات متحده نشر شد، آقای آستن همچنین به همتای افغان خود گفت که وزارت دفاع ایالات متحده به تلاش ها برای رسیدن به یک توافق سیاسی که منجر به پایان دادن جنگ در افغانستان شود، نیز متعهد است.

در این خبرنامه آمده که وزیر دفاع ایالات متحده بر تعهد کشورش مبنی بر حمایت از نیرو های دفاعی و امنیتی افغانستان نیز تاکید کرده است.

در یک خبر دیگر، وزیر دفاع ایالات متحده در ملاقات اش با عبدالعزیز کاملوف، وزیر خارجه اوزبیکستان، از حمایت دراز مدت تاشکند از تلاش های بین المللی برای آوردن ثبات در افغانستان استقبال کرده است.

بر اساس یک خبرنامه وزارت دفاع ایالات متحده، آستن و کاملوف همچنین بر تعهد کشور های شان به خاطر ترویج بیشتر هدف رسیدن به یک توافق سیاسی پایدار در افغانستان تاکید کردند.

XS
SM
MD
LG