لینک های دسترسی

Breaking News

قصر سفید خواستار استعفای چندین مقام گماشته شده از سوی ترمپ شد


کلی‌ان کانوی، مشاور پیشین دونالد ترمپ از جمله مقام‌هایی است که قصر سفید خواستار استعفای آنان شده است

قصر سفید خواستار استعفای ۱۸ عضو بورد اکادمی نظامی، اکادمی قوای هوای و اکادمی قوای بحری امریکا شد که از سوی دونالد ترمپ، رییس جمهور پیشین ایالات متحده گماشته شده بودند.

جین ساکی، سخنگوی قصر سفید روز چهارشنبه هشتم سپتمبر (۱۷ سنبله) گفت که رییس جمهور جو بایدن می‌خواهد که چنین مقام‌ها با "ارزش‌های این حکومت همسو" باشند.

قصر سفید گفته است که اگر این ۱۸ نفر تا مهلت تعیین شده – ۶:۰۰ شام چهارشنبه هشتم سپتمبر - استعفا نکنند، همۀ آنان برکنار خواهند شد.

در میان این ۱۸ نفر، کیلی‌ان کانوی، مشاور پیشین دونالد ترمپ و شان سپایسر، سخنگوی قصر سفید در زمان ریاست جمهوری آقای ترمپ شامل اند.

خانم ساکی در یک کنفرانس خبری گفت: "می‌گذارم دیگران ارزیابی کنند که آیا کیلی‌ان کانوی و شان سپایسر و دیگران واجد شرایط اند...تا در این بوردها ایفای وظیفه کنند."

سخنگوی قصر سفید گفت که مقتضیاتی را که رییس جمهور بایدن برای متصدیان این سمت‌ها در نظر دارد، عضویت حزب نبوده بلکه این است که آیا این افراد واجد شرایط خدمت استند و آیا با ارزش‌های حکومت همسو اند، یا خیر.

در واکنش خانم کانوی در یک پیام تویتر خطاب به رییس جمهور بایدن نوشته است: "من استعفا نمی‌کنم، اما تو باید استعفا کنی."

شان سپایسر که به صفت عضو بورد در اکادمی قوای بحری ایالات متحده گماشته شده است، از استعفا امتناع ورزیده و گفته است: "استعفای خود را پیشکش نمی‌کنم و برای مقابله با این خواست اقامۀ دعوا خواهم کرد."

رس ووت، رییس بودجه در حکومت رییس جمهور دونالد ترمپ نیز در جمع این ۱۸ نفر است. او در یک پیام تویتر از اراده اش مبنی بر استعفا نکردن خبرداده و نگاشته است که هنوز دورۀ سه سالۀ خدمتش در این سمت تکمیل نشده است.

اعضای این بوردهای نظامی به رییس جمهور ایالات متحده در مورد مسایل مختلف از جمله موضوعات مرتبط به روحیه، انضباط، نصاب درسی، آموزش، تجهیزات و روش‌های اکادمیک مشورت می‌دهند.

XS
SM
MD
LG