لینک های دسترسی

Breaking News

اطراف قصر سفید حصارکشی می‌شود


برای دونالد ترمپ، رییس جمهور ایالات متحدۀ امریکا حصار بزرگتر و قویتر آهنین ساخته می‌شود، اما اینبار این حصار در مرز مکسیکو نه بلکه در اطراف قصر سفید بنا می‌شود.

پس از آنکه در سال‌های اخیر، چند نفر کوشیدند تا از فراز کتاره‌های اطراف قصر سفید بالا رفته و وارد قصر شوند، اکنون ادارۀ خدمات مخفی امریکا که مسوول تامین امنیت رییس جمهور است، در اطراف قصر سفید کتارۀ محکمتری بنا می‌کند.

کتاره‌های جدید که شبیه حصار آهنین است، حدود چهار متر بلندی دارد و به مراتب ضخیم‌تر و محکم‌تر از کتاره‌های موجود بوده و با تکنالوژی پیشرفته مجهز است که بالارفتن بر فراز آن ناممکن است.

نخستین کتارۀ امنیتی در اطراف قصر سفید در سال‌های ۱۸۰۰ در زمان ریاست جمهوری توماس جفرسن ساخته شد. چند سال بعدتر، آقای جفرسن دستور داد تا کتاره‌های چوبی اطراف قصر سفید با دیوار سنگی تعویض شود.

در سال ۱۸۱۹، بخش‌هایی از کتارۀ اطراف قصر سفید از آهن ساخته شد که یک قسمت آن تا هنوز هم در اطراف این قصر موجود است.

اما در آن زمان، کتارۀ اطراف قصر سفید فقط به خاطر جلوگیری از ورود حیوانات بود، نه انسان‌ها. آن زمان مردم می‌توانستند آزادانه تا باغچه‌های سبز اطراف قصر سفید پیش بروند.

پس از آنکه در جریان سال‌های ۱۸۶۵ تا ۱۹۰۱ سه رییس جمهور امریکا به قتل رسیدند، ادارۀ خدمات مخفی امریکا تدابیر امنیتی را در اطراف قصر سفید شدیدتر کرد و در سال ۱۹۲۰ ورود بدون مجوز به محوطۀ قصر سفید ممنوع شد.

کمیسیون هنرهای زیبای ایالات متحده نیز در پروژۀ ساختن کتارۀ جدید اطراف قصر سفید دست اندرکار است تا این کتاره هم امنیت بهتر قصر را تامین کرده و هم جذاب و زیبا باشد.

انتظار می‌رود که کتاره‌های جدید قصر سفید تا اپریل سال ۲۰۲۱ ساخته شود.

XS
SM
MD
LG