لینک های دسترسی

Breaking News

فشار ها از سوی کانگرس بر قصر سفید، افزایش می یابد


فشارها بر قصرسفید مبنی بر ارایۀ اسناد در مورد ادعای رئیس جمهور ترمپ که گویا قبل از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته، بارک اوباما، رئیس جمهور سابق امریکا، دستور استراق سمع مکالمات تیلیفونی عمارت ترمپ را داده بود، ادامه دارد.

در حالی که ضرب الاجل تعین شده از سوی کانگرس ایالات متحده، برای ارایۀ اسناد و معلومات در مورد این ادعا روز گذشته به پایان رسید، سارنوالان از کمیتۀ استخبارات مجلس نمایندگان کانگرس خواستار وقت بیشتر شده اند.

دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده، با نشر یک پیام در صفحۀ تویتر اش، یک اتهام جدی را بر بارک اوباما رئیس جمهور سابق این کشور وارد کرد.

آقای ترمپ چنین نوشته بود:"بسیار بد! همین حالا اطلاع حاصل کردم که درست قبل از پیروزی، اوباما در ترمپ تاور، به مکالمات تیلیفونی ام گوش می داد. چیزی پیدا نکردند."

حال بیش از یک هفته از این ادعا میگذرد، اما قصرسفید تاهنوز هیچ سند در مورد این ادعا ارایه نکرده است.

جیمز کلپر، که ریاست ادارۀ استخبارات ملی را در حکومت بارک اوباما به پیش میبرد، گفته است هیچ چیز که آقای ترمپ آن را ادعا میکند، صورت نگرفته است.

آقای کلپر میگوید:" از سوی ادارات استخباراتی، در طول مبارزات انتخاباتی هیچ نوع استراق سمع در عمارت ترمپ صورت نگرفته است."

اما اعضای حکومت رئیس جمهور ترمپ، بدون ارایۀ هیچ نوع سند، از ادعای آقای ترمپ دفاع میکنند.

کلیان کانوی، مشاور ارشد قصرسفید، میگوید: "من هیچ سند ندارم، اما به همین دلیل کانگرس تحقیقات میکند."

روز گذشته در حالیکه رئیس جمهور ترمپ روی موضوعات دیگر صحبت میکرد، شان سپایسر، سخنگوی قصرسفید، بیان داشت که نظارت مخفی حکومت بارک اوباما از دونالد ترمپ، ممکن تنها به استراق سمع خلاصه نمیشد.

انتظار میرود که موضوع استراق سمع در تحقیقات کمیتۀ استخبارات مجلس نمایندگان روی دخالت روسیه در انتخابات سال گذشته مطرح شود، و قرار است این تحقیقات دوشنبۀ آینده آغاز شود.

XS
SM
MD
LG