لینک های دسترسی

Breaking News

شرکت های تکنالوژی نواقص سیستم شان اصلاح خواهند کرد


شرکت های تکنالوژی می گویند آنها همه نواقص و آسیب پذیری های در سیستم عملیاتی شان اصلاح خواهند کرد.

اظهارات شرکت های تکنالوژی در مورد رفع نواقص تولیدات شان پس از آن بیان شد که ویکی لیکس هزاران اسناد محرم مربوط به سازمان استخبارات مرکزی ایالات متحده یا سی آی ای را افشا کرد.

در اسناد افشا شده ادعا شده است که گویا سی آی ای با استفاده از وسایل هک، وارد کمپیوتر، تیلفون همراه و تلویزیون های هوشمند شده و اعمال و گفتار افراد را مورد نظارت قرار می دهد.

شرکت تکنالوژی اپل طی اعلامیه ای گفته است که آن شرکت قبلاً به برخی از مشکلاتی که در اسناد ویکی لیکس به آن اشاره شده است، رسیدگی کرده است. این شرکت همچنین گفته است که سایر بخش های آسیب پذیر تولیدات خود را به زودی شناسایی خواهد کرد و به سرعت به برای رفع نوافص اقدام خواهد کرد.

شرکت اپل همچنین از مشتریان خود خواسته است تا به منظور حفظ حریم خصوصی شان، همواره آخرین سیستم عملیاتی iOS را در تیلفون همراه و یا سایر دستگاه های تولید اپل نصب کنند.

در همین حال، شرکت تکنالوژی سامسونگ گفته است که حراست از محرمیت مستهلکین در صدر اولویت آن شرکت قرار دارد.

براساس اسناد ویکی لیکس سی آی ای یا ادارۀ استخبارات مرکزی امریکا نکات ضعف برنامه های کمپیوتری اپل، گوگل، مایکروسافت و سایر صنایع مستقر در ایالات متحده را دریافت کرده است. اما سی آی ای شرکت ها را در مورد نوافص تولیدات شان آگاه نکرده و در نتیجه تولیدات آنان در برابر هکر ها آسیب پذیر باقی مانده است.

تا حال سی آی ای ثقه بودن اسناد را تایید و یا رد نکرده است.

شان سپایسر، سخنگوی قصر سفید، در یک کنفرانس مطبوعاتی روز چهار شنبه گفت که نشر اسناد سری از سوی ویکی لیکس به حیث "یک عامل نگرانی" برای همه امریکاییان" می باشد.

آقای سپانسر گفت افشای اسناد محرم ایالاتت متحده، امنیت، مصؤونیت و رفاع همه شهروندان امریکایی را صدمه می رساند.

گزارش: صدای امریکا

برگردان: احدعزیززاده

XS
SM
MD
LG