لینک های دسترسی

Breaking News

آتش‌سوزی‌ها در ترکیه شدت گرفته است 


موتر اطفاییه در حال خاموش کردن آتش در شهر انتالیا

مقامات در ترکیه می‌گویند که رقم تلفات ناشی از آتش‌سوزی‌ها در جنوب ترکیه به هشت نفر رسید.

با آنهم مقامات در این کشور گفته اند که تیم‌های نجات توانستند شمار زیادی از مردم، به شمول سیاحان، را به ساحات مصوون انتقال دهند.

بر اساس معلومات رسمی، در جریان سال جاری، آتش‌سوزی تا حال ۹۵ هزار هکتار زمین را سوختانده است در حالیکه در هفت سال گذشته به گونهٔ اوسط بیش از ۱۳۵۰۰ هکتار زمین در این کشور طمعه آتش‌ می‌شد.

وزارت صحت ترکیه گزارش داده است که از آغاز آتش‌سوزی در چهارشنبه گذشته تا اکنون، ۸۶۴ نفر در پیوند با این آتش‌سوزی‌ها زیر درمان قرار گرفته اند.

چندین ساحه در شهر سیاحتی بادرم در حالی تخلیه شده است که باد‌های تند آتش‌ را بیشتر از پیش شعله‌ور کرده است.

رجب طیب اردوغان، رییس جمهور ترکیه گفته است که حکومت آن کشور تلاش می‌کند تا در بخش خسارات مالی به مردم کمک فراهم کند.

وزارت زراعت و جنگلداری ترکیه گفته است که آتش‌سوزی در ۱۱۱ ساحه زیر کنترول آمده است، اما آتش‌سوزی‌ها در شهرهای انتالیا و موگلا هنوز هم شعله‌ور است.

مخالفین سیاسی حکومت ترکیه، پس از آن رییس جمهور اردوغان را به باد انتقاد گرفتند که ویدیوهای نشر شده آقای اردوغان را در حال پرتاب کردن چای به باشندگان محلات آسیب‌دیده نشان داده است.

حکومت ترکیه همچنین به خاطر کمبود طیاره‌های اطفاییه نیز مورد انتقاد شدید قرار گرفته است؛ اقدامی که ترکیه را واداشت کمک‌های روسیه، ایران، اوکراین و آذربایجان را بپذیرد.

بر اساس معلومات اتحادیه‌ٔ اروپا، ترکیه در سال ۲۰۲۱ میلادی ۱۳۳ بار آماج آتش‌سوزی‌ها قرار گرفته است که این رقم در هفت سال گذشته به گونهٔ اوسط به ۴۳ واقعه می‌رسید.

XS
SM
MD
LG