لینک های دسترسی

Breaking News

زنان تجارت پیشه ننگرهار از نبود بازار فروش محصولات شان شکایت دارند


زنان تجارت پیشه ننگرهار از نبود بازار فروش محصولات شان شکایت دارند

زنان تجارت پيشه در شرق کشور ميگويند نبود مارکيت براى توليدات شان، بالاى کار و بار آنها تاثيرات منفى گذاشته و از دولت و جامعۀ جهانى خواستار ايجاد يک مارکيت هستند.

اين زنان ميگويند درصورتی که دولت براى توليدات شان مارکيت ساختمان کند، علاوه بر بازارهاى داخلى کشور، به کشورهاى همسايه نيز توليدات شان را صادر خواهند نمود.

آنها همچنان ميگويند که غرض به پيش بردن امورات شان کورسهاى حرفوى بايد برای شان برگزارگردد.

پروين، يک تن از اين زنان است که توليداتش را در پارکی به نام زنان به نمايش گذاشته بود.

او گفت به خاطر نبود بازار، بيشتر اوقات توليدات شان ازفروش بازمانده و باعث جلوگيرى بيشتر توليدات شده است. پروین مى افزايد از دولت افغانستان و جامعۀ جهانى خواستار ايجاد يک بازارهستند تا زمينه اى براى توليدات زنان تاجر فراهم شود.

څانگه يکى از زنان تاجر در ننگرهاراست وى نيز از نبود بازار شکايت داشته ميگويد نبود بازار براى توليدات زنان تجارت پيشه باعث خشم آنان گشته و اکثر اوقات توليدات شان به فروش نميرسد برخى که به فروش ميرسد به قيمت بسيارکم که مصارف آن را نيز تکميل نميکند.

وى علاوه نمود وجود مارکيت زنان تجارت پيشه را بيشتر ترغيب می نمايد.

زنان تجارت پیشه ننگرهار از نبود بازار فروش محصولات شان شکایت دارند
زنان تجارت پیشه ننگرهار از نبود بازار فروش محصولات شان شکایت دارند

خانم انيسه عمرانى، رئيس امور زنان ننگرهار، ضمن پذيرفتن مشکلات نبود بازار و امکانات به زنان تجارت پيشه ميگويد در این مورد با ماموران سفارت امريکا گفتگونموده اند و در آينده اى نزديک مشکل نبود مارکيت مرفوع خواهدشد.

دراين حال مقامات ادارۀ اتاقهاى تجارت ننگرهار ميگويند که در مورد حل مشکلات زنان تجارت پيشه اقداماتی برداشته اند.

انجینر محمد قاسم يوسفى، رئيس اتاق هاى تجارت، ميگويد به همين منظور با وارد کنندگان چنين توليدات گفتگو نموده واطمینان حاصل نموده است که غرض به فروش رسانيدن آن يک بازار ايجاد خواهد شد.

وى همچنان مشکلات امنيتى را نيز باعث جلوگيرى کار و بار زنان تجارت پيشه عنوان کرد.

هم اکنون درولايات شرقى افغانستان به خصوص ننگرهار بيش از یک صد زن تجارت پيشه فعاليت دارد که بيشتر آنان درقرأ و قصبات اين ولايت مصروف کارهستند. آنان ميگويند درصورتی که يک مارکيت براى توليدات شان ايجاد شود به ولايات ديگر کشور نيز توليدات شان را صادر خواهند نمود.

XS
SM
MD
LG