لینک های دسترسی

Breaking News

بررسی وضعیت زنان در افغانستان طی ده سال گذشته


بررسی وضعیت زنان در افغانستان طی ده سال گذشته

در قصر باغ بابر شهر کابل بعد از ظهر روز گذشته، یک عده از زنان که در عرصه های سیاسی، اجتماعی و حقوقی برای توسعه حقوق زنان به سطح کشور پیش گام هستند، در یک بحث اشتراک نمودند و بعد از یازده سبتمبر ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۱ گام های که برای انکشاف حقوق زنان، پیشرفت ها، چالش های موجود و راه حل ها را به بررسی گرفتن، و خواهان توجه بیشتر اولیا امور و جامعه جهانی گردیدند.

نرگس آذریون کارمند سازمان جوانان هدیه میگوید، به سطح ولایات افغانستان کار های زیادی برای انکشاف حقوق زنان صورت نگرفته، از این بعد به ولایات افغانستان توجه صورت بگیرد.

ایلین کانر رئیس ارتباطات و دیپلوماسی عامه در سفارت امریکا مقیم کابل، حمایت جدی شان را از تطبیق اهداف و پیشنهادات این مناظره اعلان نمودند و یک بار دیگر بر حمایت شان درمورد بهبود انکشاف حقوق زنان تاکید نمودند.

ایلین کانر می گوید دولت ایالات متحده امریکا تلاش دارد که یک پلان کاری را به خاطر زنان افغان ، صلح و امنیت افغانستان ایجاد و بالای آن کار نماید، مقصد این پلان اینست،که در کشور های جنگ زده و کشورهای که از جنگ رنج می برند، در آن جا صلح و امنیت را تامین گردد.

اشتراک کنندگان این مناظره از تعهدات دولت امریکا در قبال بهبود وضعیت زنان در افغانستان استقبال نمودند ، به گفته انها کار های زیادی باید جهت تامین حقوق و مشارکت زنان در فرایند سیاسی، فرصتهای اقتصادی، تحصیلات عالی و صحت مادران باید انجام شود.

XS
SM
MD
LG