لینک های دسترسی

Breaking News

افزایش فشار های جهانی بر قذافی


افزایش فشار های جهانی بر قذافی

براک اوباما رئیس جمهور ایالات متحده میگوید معمر القذافی رهبر لیبیا میداند که حکومت او در حالی رو به زوال نهاده است که جامعۀ جهانی فشار های خویش را بر حکومت لیبیا تزئید میبخشد.

رئیس جمهور ایالات متحده طی یک مصاحبۀ تلویزیونی به روز سه شنبه گفت حامیان قذافی کاهش یافته و نزدیکان وی لحظه شماری میکنند. آقای اوباما گفت، جامعۀ جهانی باید برای مجبور ساختن رهبر لیبیا ، فشار های دپلوماتیک را افزایش دهد.

جامعۀ جهانی برای تطبیق فیصله نامۀ تحریم پرواز بر لیبیا از یک هفته بدینسو با استفاده از حملات هوائی نیروهای وفا دار به قذافی را سرکوب نموده اند.

قدرت های جهان نیز بر حکومت لیبیا تعزیرات مالی را وضع نموده است.

بیش از ۴۰ کشور و سازمان های بین المللی به روز سه شنبه در یک جلسه توافق نمودند که آقای قذافی باید کنار رود و این درحالی است که آنها با نیروهای مخالف برای انتقال سیاسی در یکی از کشور های شمال افریقا مذاکره میکنند.

هلری کلنتن وزیر خارجۀ ایالات متحده گفت فیصله نامۀ ملل متحد مسلح ساختن قیام کنندگان را مجاز قرار میدهد ولی تا به حال در این رابطه کدام تصمیمی اتخاذ نگردیده است.

از جانب دیگر وزیر خارجۀ فرانسه میگوید کشورش آماده است در مورد اکمالات نظامی به نیروهای ضد قذافی بحث نماید.

ولی سرگی لاوروف وزیر خارجۀ روسیه با این نظریه مخالف است.

او در مسکو گفت با بیانیۀ ناتو موافق است که میگوید مأموریت لیبیا برای برای مسلح ساختن مردم آنکشور نه بلکه برای حفظ مردم آغاز شده است.

XS
SM
MD
LG